Vairākām amatpersonām izteikti draudi

Apollo
0 komentāru

Pagājušajā gadā Drošības policija (DP) veikusi vairākas pārbaudes, lai noskaidrotu personas, kas telefoniski, rakstiski vai interneta vidē anonīmi izteica draudus aizsargājamām valsts amatpersonām vai aizsargājamām ārvalstu amatpersonām, liecina DP sagatavotais ziņojums par 2011.gada darba rezultātiem.

Vairākām amatpersonām izteikti draudi

Foto: Reuters/Scanpix

Tāpat veikti pasākumi iespējamo pretlikumīgo darbību nepieļaušanai. DP norāda, ka pērn regulāri veikts arī aizsargājamo valsts amatpersonu pastāvīgo un īslaicīgo uzturēšanās vietu monitorings, pārbaudes pret nesankcionētas informācijas ieguvi, kā arī pret sprādzienbīstamu priekšmetu esamību.

DP veic Saeimas Prezidija, Ministru kabineta vai DP noteikto valsts amatpersonu, kā arī ārvalstu un starptautisko organizāciju un institūciju pārstāvju aizsardzību (apsardzi). 2011.gadā DP pastāvīgi plānoja, organizēja un veica Latvijas Saeimas priekšsēdētāja, Ministru prezidenta, kā arī iekšlietu ministra un vēstnieku aizsardzību.

Nodrošinot aizsargājamo amatpersonu aizsardzību, īpaša nozīme ir preventīvajiem pasākumiem - informācijas ieguvei, apkopošanai, apdraudējuma analīzei, kā arī darbinieku apmācībai un sagatavotībai, atzīmē DP.

Pēc Saeimas Kancelejas Protokola nodaļas un Ārlietu ministrijas Valsts protokola ierosinājuma tika nodrošināta 46 aizsargājamo ārvalstu amatpersonu vizīšu drošība Latvijā. 20% no viņiem bija parlamentu vadītāji, 30% - Ministru prezidenti, 26% - ārlietu ministri un 24% - citas aizsargājamās amatpersonas, kā arī veikta 20 citu pasākumu ar aizsargājamo amatpersonu piedalīšanos drošības nodrošināšana.

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

Laika ziņas

Vairāk

Apollo E-veikali

22

2014. gada 22. decembris

Vārda dienas

SaulvedisSaule, Saulīte, Saulstarīte, Saulstars, Saulvija, Donis

Apollo Izglītība

Laika ziņas

Vairāk
Apmācies, neliels lietus
Rīga pašreiz +3 ℃
Apmācies, neliels lietus

Vējš: 3 m/s

Saule lec: 09:00
Saule riet: 15:44
Dienas ilgums: 6:44

Apollo Tūrisms

Valūtu kursi

22.12.2014
Ienākt apollo.lv