Vairākums vāciešu apšauba Merkeles spēju apturēt krīzi

Apollo
0 komentāru

Divi no trīs Vācijas iedzīvotājiem apšauba kancleres Angelas Merkeles spēju novērst eirozonas parādu krīzes pārvēršanos par pilnīgu ekonomisko un finanšu krīzi, liecina piektdien publicētās aptaujas rezultāti.

Vairākums vāciešu apšauba Merkeles spēju apturēt krīzi

Foto: Scanpix/Reuters

Televīzijas ARD publiskotā aptauja liecina, ka 55% iedzīvotāju ir maza pārliecība, bet 20% pilnībā nav pārliecības, ka Merkeles vadītā valdība spēs apturēt eirozonas parādu krīzi.

Tikai 22% respondentu ir pārliecināti, ka kanclere spēs tikt galā ar esošo situāciju, liecina sabiedriskās domas pētniecības organizācijas «Infratest Dimap» veiktā aptauja, kurā piedalījās 1001 respondents.

Otrdienas vakarā notika Merkeles un Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī tikšanās, kurā tika rosināts izveidot eirozonas ekonomisko valdību un šīs institūcijas vadību uzticēt Eiropas Savienības (ES) prezidentam Hermanam van Rompejam.

Savukārt mēneša sākumā Eiropas Centrālā banka atsāka uzpirkt eirozonas obligācijas, lai nodrošinātu, ka aizņēmumu izmaksas Itālijai un Spānijai nepaaugstinātos līdz tādam līmenim, ka arī šīm valstīm, tāpat kā Grieķijai, Portugālei un Īrijai, būtu nepieciešama finanšu palīdzība.

Tāpat aptaujas rezultāti norāda, ka 75% vāciešu ir maza vai nav pārliecības, ka Sarkozī var palīdzēt atrisināt eirozonas parādu krīzi.

Daudzus Vācijas iedzīvotājus aizvien vairāk uztrauc fakts, ka valsti lūdz palīdzēt apmaksāt pārāk lielos parādus citās valstīs, ko vācieši vaino par savu ekonomiku nepareizu pārvaldīšanu un parādu uzkrāšanu.

Tajā pašā laikā 71% aptaujāto atzina, ka viņiem ir maza izpratne par pasākumiem, kas tiek apspriesti Eiropas līmenī, lai mēģinātu stiprināt eirozonu un uzlabotu tās pārvaldību.

Tāpat aptauja ļauj secināt: ja Vācijā tagad notiktu vēlēšanas, Merkeles valdība tajās zaudētu.

Valdošo koalīciju, kurā ietilpst Merkeles pārstāvētie kristīgie demokrāti (CDU), tās Bavārijas meitaspartija Kristīgi sociālā savienība (CSU) un Brīvie demokrāti (FDP), atbalsta 39% balsstiesīgo.

Savukārt opozīcijā esošās sociāldemokrātu (SPD) un zaļo koalīciju atbalsta 48% respondentu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv