Valdība atbalsta kodu sistēmas ieviešanu ūdenstilpju klasificēšanai

Apollo
12 komentāri

Valdība pieņēma noteikumus par ūdenstilpju klasificēšanu Latvijā, kas paredz kodu piešķiršanu katrai ūdenstilpei.

Valdība atbalsta kodu sistēmas ieviešanu ūdenstilpju klasificēšanai

Foto: Edijs Pālens/LETA

Saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajiem noteikumiem ūdenstilpes, kas ir lielākas par 10 hektāriem, klasificēs pēc to atrašanās vietas, ņemot vērā upju baseinu apgabalu teritoriju, kurā tā atrodas. Ūdenstilpju kodēšanai izmantos piecu ciparu kodu. Pirmie divi cipari norādīs ūdenstilpes piederību upju baseinu apgabalā izdalītajam upju lielbaseinam, pārējie trīs cipari būs ūdenstilpes nosacītais kārtas numurs attiecīgajā upju lielbaseinā.

Ministrija norāda, ka ūdenstilpju viennozīmīgai identificēšanai nepietiek ar objekta nosaukumu, jo Latvijā ir daudz vienāda nosaukuma ezeru, tādēļ papildus tiek izmantota informācija par valsts administratīvā iedalījuma vienībām - republikas pilsētu vai novadu, kurā atrodas ūdenstilpe.

Kopumā klasifikators pašlaik ietver 990 Latvijas teritorijā esošas izvietojuma, lieluma, saimnieciskās izmantošanas un apsaimniekošanas ziņā nozīmīgākās ūdenstilpes, kuru platība ir lielāka par 10 hektāriem, tostarp upju baseinu apsaimniekošanas plānos izdalītos 259 ūdensobjektus - ūdenstilpes, lielākas par 50 hektāriem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
17

2017. gada 17. decembris

Vārda dienas

Teiksma, HildaIldars, Ilda, Hilja, Hilga, Hildura, Hildegarde, Dziesma, Borghilde

Valūtu kursi

17.12.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv