Valdība Latvijas Radio vajadzībām atvēl papildu 372 889 latus

Apollo
0 komentāru

Valdība otrdien nolēma atļaut Nacionālajai radio un televīzijas padomei (NRTVP) par 372 889 latiem pārsniegt šā gada pirmajam ceturksnim noteikto apropriāciju 21% apmērā no kopējās gada summas, lai nodrošinātu finansējumu Latvijas Radio (LR) daļējai nodokļu parādu segšanai, izdevumiem darba algām un atlaišanas pabalstiem saistībā ar amata vietu skaita samazināšanu, kā arī autoratlīdzības izmaksām un citiem neatliekamiem izdevumiem.

Radionams

Foto: AFI

Valdība nolēma jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu LR, lai segtu apraides izmaksu parādus, izskatīt, sagatavojot priekšlikumu grozījumiem likumā «Par valsts budžetu 2009. gadam», vienlaikus par attiecīgu finansējuma apmēru paredzot uzdevumu LR ieskaitīt valsts pamatbudžeta ieņēmumos papildu maksājumu par valsts kapitāla izmantošanu.

Nolemts, sagatavojot priekšlikumus grozījumiem likumā «Par valsts budžetu 2009. gadam», izskatīt iespēju LR sniegt valsts galvojumu kredīta saistībām finanšu sistēmas stabilizācijas pasākumu īstenošanai.

Kā iepriekš žurnālistiem sacīja LR ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs Dzintris Kolāts, LR darbības nodrošināšanai bez parādu saistībām, kas ir gandrīz 750 000 latu, šogad nepieciešami 1,2–1,6 miljoni latu.

Ja valdība piešķirs LR 1,2 miljonus latu, daļai LR kanālu tikts samazināta programmu apraide, bet «Radio NABA» varētu neskanēt vispār, savukārt, ja valdība akceptēs 1,6 miljonu latu piešķiršanu LR, skanēs visi LR kanāli visā Latvijā.

LR atvēris arī ziedojumu kontu un tālruni, kas sāka darboties otrdien plkst. 10. LR ziedojumu konts LV07UNLA0050012990771 ir atvērts SEB bankā, un ziedojumu var ieskaitīt kontā ar maksājuma norādi — VBS «Latvijas Radio» sabiedriskā pakalpojuma nodrošināšanai.

Ziedotājs var norādīt radošo struktūrvienību, kurai vēlas naudu ziedot. Naudu var ziedot LR1, LR2, LR3, LR4, LR 5 jeb «Radio NABA», kā arī Latvijas Radio korim vai Radioteātrim.

Zvanot pa ziedojumu tālruni 90 006 786, iespējams ziedot vienu latu sabiedriskā pakalpojuma nodrošināšanai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv