Valdība lauksaimnieku atbalstam novirza 27 miljonus latu [papildināta]

Apollo
0 komentāru

Valdība otrdien lauksaimnieku atbalstam nolēma novirzīt 27 miljonus latu.

Ivars Godmanis

Foto: AFI

No šīs summas 15 miljoni latu tiks ņemti no «Latvijas Valsts mežiem», bet 7 miljoni latu - no privatizācijas fonda līdzekļiem. Vēl pieci miljoni latu tika atrasti, pārdalot Zemkopības ministrijai (ZM) atvēlētos budžeta līdzekļus.

Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC) iepriekš bija izteicies, ka valdība lauksaimnieku atbalstam varētu novirzīt septiņus miljonus latu no privatizācijas fonda līdzekļiem, kā arī desmit miljonus latu no VAS «Latvijas Valsts meži» peļņas, kas uzņēmumam gan nākamgad būtu jāatdod, neprasot iemaksāt budžetā tik lielu dividenžu daļu.

Tāpat plānots ieviest eksporta kredītu apdrošināšanas sistēmu piena pārstrādes uzņēmumiem.

Premjers norādīja, ka tas ļaus vismaz īstermiņā pasargāt piensaimniecības nozari Latvijā.

«Šajos saspringtajos budžeta apstākļos, kad naudas trūkst daudzu nozaru atbalstam, mēs atrodam iespēju sniegt atbalstu piensaimniecībai, jo tā ir atšķirīga ar to, ka govis, kas dod pienu, nevar uz brīdi izslēgt, aizslēgt vai apturēt, gaidot, kad būs izdevīgāka tirgus konjunktūra,» iepriekš sacīja Godmanis.

«Pēc būtības, valdības lēmums nozīmē, ka atņemam naudu citām nozarēm, lai atbalstītu piensaimniecības nozari. Tāpēc mani šokē bezatbildīgie un klaji melīgie apgalvojumi, ka valdības lēmums ir bijis pret zemniekiem noraidošs,» akcentēja premjers.

Kā ziņots, vakar notikušās valdības sarunās ar zemniekiem nekādi lēmumi netika pieņemti. Pēc aptuveni trīs stundu ilgās Ministru kabineta ārkārtas sēdes zemnieki ļoti neapmierināti pameta valdības sēdes telpas, paužot savu neapmierinātību ar Zemkopības ministrijas sagatavoto dokumentu un izniekoto laiku.

Kāds sanāksmes dalībnieks skaļi izkliedza savu protestu, paziņojot, ka šai valdībai rūp tikai bankas, vairāku lauksaimnieču acīs bija redzamas asaras.

Saistībā ar nespēju risināt lauksaimnieku problēmas «Zemnieku saeima» pieprasa arī zemkopības ministra Mārtiņa Rozes (ZZS) demisiju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv