Valensa: Homoseksuāliem deputātiem parlamentā būtu jāsēž pēdējos solos

Apollo
43 komentāri

Arodkustības «Solidaritāte» leģendārais līderis un bijušais Polijas prezidents Lehs Valensa paziņojis, ka homoseksuāliem likumdevējiem plenārsēžu zālē būtu jāsēž pēdējos solos, nevis pirmajās rindās, vēsta Polijas Radio.

Valensa: Homoseksuāliem deputātiem parlamentā būtu jāsēž pēdējos solos

Foto: AFP/Scanpix

«Homoseksuāļiem vajadzētu sēdēt plenārsēžu zāles pēdējā solā vai pat aiz sienas, bet nevis kaut kur priekšpusē,» intervijā raidorganizācijai TVN24 sacīja eksprezidents.

Izsakoties par nesen parlamentā notikušajām debatēm par heteroseksuālo un homoseksuālo pāru civilo partneratiecību legalizāciju, Valensa norādīja: «Mazākums nevar uzspiest sevi vairākumam.»

«Viņiem ir jāzina, ka viņi ir minoritāte, un viņiem ir jāpielāgojas mazākām lietām,» sacīja 1983.gada Nobela Miera prēmijas laureāts, piebilstot, ka viņš nebūtu balsojis par Annu Grodzku - Eiropas pirmo transseksuālo parlamentārieti -, kad tās pārstāvētā Palikota kustība janvārī nominēja viņu vicespīkeres amatam.

Roberts Bedrons - Polijas pirmais parlamenta deputāts, kurš neslēpj, ka ir gejs -, reaģējot uz eksprezidenta spriedumiem, sacīja, ka «labprāt tiktos ar Lehu Valensu».

«Es mīlu Lehu Valensu, jo, ja nebūtu viņa, es šeit ar jums tagad nesarunātos,» TVN žurnālistam sacīja Bedrons, kurš arī pārstāv Palikota kustību.

«Tomēr viņa dēlam [Eiropas Parlamenta deputātam Jaroslavam Valensam] vajadzētu viņu apsēdināt un dažas lietas paskaidrot - par civilajām partnerattiecībām un ārpusdzemdes apaugļošanu,» piebilda deputāts.

Valdošā centriski labējā partija «Pilsoniskā platforma», kurai Valensa iepriekš paudis savu atbalstu, vēl nav apliecinājusi vienotu pozīciju jautājumā par civilajām partnerattiecībām un ārpusdzemdes apaugļošanu.

Premjerministrs Donalds Tusks solījis, ka viņa partija pirmdien lems par tieslietu ministra un «Pilsoniskās platformas» konservatīvā spārna politiķa Jaroslava Govina turpmāko likteni valdībā. Šis jautājums kļuvis aktuāls, jo Govins vadījis vairākas kampaņas, lai parlamentā nobloķētu balsojumus par civilo partnerattiecību legalizāciju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv