«Valmet» Somijā ražos sporta hibrīdauto Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Šī gada jūlijā Amerikāņu auto ražotājs «Fisker» uzsāka pārrunas ar Somijas kompāniju «Valmet Automotive» par sadarbību jaunā «Fisker Karma» ražošanā. Abas kompānijas ir parakstījušas visus līgumus un gaidāms ka jau 2009. gada beigās sāksies ražošana.

«Fisker Karma» ir luksus klases sporta sedans, kas aprīkots ar hibrīdtehnoloģiju. Tā maksimālais ātrums ir nedaudz virs 200 km/h un ieskrējiena laiks līdz simtam 5,8 sekundes. Autovadītājiem pieejami divi dažādi braukšanas režīmi. Pirmais no tiem saucas «Stealth Drive», izvēloties šo režīmu auto darbojas uz elektrību. Izmantojot lītija-jona akumulatorus tas spēj nobraukt apmēram 80 kilometrus pirms iedarbojas dzinējs. Otrs is sporta režīms, kurš «Karma» liek izklausīties pēc reaktīvās lidmašīnas un F-1 bolīda krustojuma.

Akumulatori ir novietoti automobīļa vidū, šādā veidā pazeminot gravitātes centru un uzlabojot auto izsvarojumu. Kā jau luksus auto pienākas, «Karma» ir aprīkota ar navigācijas sistēmu, DVD atskaņotāju un galvas balstos iemontētiem monitoriem.

Šo auto ir izstrādājis bijušais «Aston Martin» dizainers Henriks Fiskers (Henrik Fisker) un viņš atstāšot savu autogrāfu uz pirmajiem 99 «Karma» eksemplāriem.

Tiek plānots saražot apmēram 15 000 «Fisker Karma» gadā. Pirmās piegādes 2010. gadā būs uz Ziemeļameriku un pēc tam arī Eiropā. Auto cena būs 80 000 ASV dolāru.

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv