«Valmiera» gandrīz atspēlē -25 pret «Šiauliai»

Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas čempionāta mačā šovakar BK «Valmiera» savā laukumā ar 77:84 (19:24, 16:28, 22:19, 20:13) piekāpās latviešu centra spēlētāja Raita Grafa pārstāvētajai Lietuvas komandai BC «Šiauliai».

Juris Andžejevskis

Mājiniekiem spēle sāka iet no rokas tikai trešās ceturtdaļas vidū, kad Šauļu komanda jau bija sakrājusi graujošu 25 punktu pārsvaru. Mača priekšpēdējā minūtē «Valmieras» basketbolistiem gan bija izdevies sadeldēt rezultāta starpību līdz pieciem punktiem (75:80), tomēr spēles galotnē veiksme bija «Šiauliai» komandas pusē.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Juris Andžejevskis, kamēr 14 punkti un sešas atlēkušās bumbas bija Artūra Valeikas rēķinā. BC «Šiauliai» labā 20 punktus guva Deriks Lovs, bet ar 19 punktiem viesu komandas uzvaru kaldināja Arvīds Siksnis.

Tikmēr Grafs «Šiauliai» sastāvā laukumā pavadīja nepilnas 16 minūtes, kuru laikā viņš guva sešus punktus, realizējot trīs no sešiem divpunktu metieniem, kā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un saņēma vienu personisko piezīmi.

Atgādinām, ka «Valmiera» piedzīvoja zaudējumus arī pirmajos divos šīs sezonas BBL mačos, vispirms ar 60:69 piekāpjoties Igaunijas čempionvienībai Tallinas «Kalev/Cramo», bet pēc tam ar 40:74 atzīstot Lietuvas vicečempionu Kauņas «Žalgiris» pārākumu, bet BC «Šiauliai» komandas rēķinā šosezon ir viena uzvara un viens zaudējums.

Jau ziņots, ka aizvadītajā sezonā par BBL čempioniem kļuva «Lietuvos rytas» basketbolisti, kas finālmačā ar rezultātu 97:74 pieveica klubu «Žalgiris». Savukārt spēlē par trešo vietu «Rock» komanda ar 77:68 pieveica Latvijas klubu «ASK Rīga», kas nu jau kļuvis maksātnespējīgs un atjaunots netiks.