«Valmiera» sīvā cīņā pārspēj LU, iekļūstot LBL pusfinālā

5 komentāri

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfinālā šovakar iekļuva BK «Valmiera» komanda, kas ceturtdaļfināla sērijas izšķirošajā mačā savā laukumā ar 71:61 pieveica Latvijas Universitāti, sērijā svinot panākumu ar 2-1.

Raimonds Gabrāns

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 punktiem bija Pāvels Veselovs, 14 punktus pievienoja Raimonds Gabrāns, bet 11 punkti bija Jāņa Bērziņa kontā. LU rindās ar 24 punktiem izcēlās Kristaps Dārgais, bet 19 punktus guva Mārcis Vītols.

Pēc līdzīgas pirmās ceturtdaļas otrajā «valmieriešiem» izdevās iekrāt solīdu pārsvaru un lielajā pārtraukumā doties ar 11 punktu handikapu (37:26). Tomēr jau trešās ceturtdaļas sākumā LU ātri vien izlīdzināja spēli un ceturtdaļas vidū panāca neizšķirtu 43:43, bet vēlāk pat pārņēma vadību (48:45).

Turpinājumā «Valmieras» komandai atkal izdevās lauzt cīņa gaitu un atgūt vadību, kas pēdējās ceturtdaļas sākumā sasniedza jau astoņus punktus (58:50), taču ceturtdaļas vidū mājinieku pārsvars bija vairs tikai +2 (60:58). Divas minūtes līdz mača beigām «valmieriešiem» bija trīs punktu pārsvars (64:61), bet pēdējā minūtē četrus punktus pēc kārtas guva Gabrāns, panākot jau 68:61 un nodrošinot Valmieras klubam vietu pusfinālā.

Atgādinām, ka sērijas pirmajā spēlē LU viesos izcīnīja uzvaru ar 94:93, bet otrajā mačā «Valmiera» Rīgā revanšējās ar 80:68.

Pusfinālā BK «Valmiera» mērosies spēkiem ar BK «Ventspils» komandu, bet otrajā pusfinālā «VEF Rīga» tiksies ar «Barons kvartāls».