«Valmierai» minimāls zaudējums Kauņā

SEB Baltijas basketbola līgas regulārās sezonas spēlē SK «Valmiera» šovakar viesos tikai ar 72:81 zaudēja Lietuvas un SEB BBL čempioniem Kauņas «Žalgiris» basketbolistiem.

Ainars Bagatskis

Ainara Bagatska vadītā SK «Valmiera» SEB BBL izbraukuma spēlē tikai mača galotnē piekāpās čempioniem Kauņas «Žalgiris» basketbolistiem.

SK «Valmiera» labā 20 punktus guva Ronalds Klārks, ar 16 punktiem atzīmējās Ingus Bankevics, bet 14 punktus pievienoja Sandis Amoliņš. «Žalgiris» sastāvā 21 punktu guva Mantas Kalnietis, 19 punktus sakrāja Jons Mačulis, bet 17 punkti Pauļa Jankūna rēķinā.

Pēc mača pirmajām trīsarpus minūtēm «Žalgiris» jau bija vadībā ar 14:2, tomēr spēles turpinājumā intriga saglabājās līdz pat pēdējām minūtēm. Otrās ceturtdaļas ievadā valmieriešiem pat izdevās pārņemt vadību (23:22 un 25:24), bet lielajā pārtraukumā «Valmiera» devās tikai ar -2 (35:37).

Trešās ceturtdaļas sākumā viesi izvirzījās vadībā ar 44:41, tomēr līdz ceturtdaļas beigām «Žalgiris» spēja iekrāt sešu punktu pārsvaru (56:50). Divarpus minūtes līdz mača beigām valmieriešiem bija tikai -3 (70:73), tomēr spēles beigas pārliecinošāk aizvadīja Lietuvas čempioni, nosargājot negaidīti grūto uzvaru.

SK «Valmiera» komandai šis bija desmitais zaudējums sezonas 15 spēlēs, bet «Žalgiris» izcīnīja 11. uzvaru 16 mačos.