Valstī ietekmīgākais miljonārs — Šlesers

Apollo
0 komentāru

Par valstī ietekmīgāko miljonāru atzīts bijušais satiksmes ministrs, tagadējais Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC).

Valstī ietekmīgākais miljonārs — Šlesers

Foto: Ieva Čīka/LETA

Žurnāla «Pastaiga» septembra numurā publicēta «Baltic Screen» informācija par 100 Latvijas ietekmīgākajiem miljonāriem, starp kuriem ir gan uzņēmēji, gan politiķi, gan sportisti.

Šlesers pagājušajā gadā bija 7. vietā ietekmīgāko miljonāru topā. Politiķis esot saņēmis grēku atlaidi no vēlētājiem un kļuvis par Rīgas vicemēru, viņš  ir arī medijos biežāk pieminētais miljonārs un Latvijā cilvēks, kuru visvairāk apskauž.

2. vietā ir Ventspils mērs Aivars Lembergs (pērn 6. vieta). Viņš pagājušajā gadā bija bagātākais cilvēks Latvijā un ir Latvijas sestais visapskaustākais cilvēks.

Savukārt uz 3. no 2. vietas «nokritis» Tautas partijas «tēvs» Andris Šķēle. Kā norāda publikācijas autori, viņš mēģina no pelēkā kardināla un ierindas biedra pārvērsties par atzītu ekonomisko domātāju. Viņš ir arī Latvijas trešais visapskaustākais cilvēks.

No politikas atstatu turas ceturtais ietekmīgākais miljonārs Leonīds Esterkins, kurš pēc Parex bankas īpašnieku norieta kļuvis par Latvijas bagātāko un ietekmīgāko baņķieri.

Savukārt 5. vietā ir cits baņķieris — Rietumu bankas līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko. Viņš pērn bija 15. bagātākais cilvēks Latvijā.

Starp Latvijas bagātākajiem un ietekmīgākajiem cilvēkiem ir arī Aizkraukles bankas līdzīpašnieks Oļegs Fiļs (6. vieta), joprojām ietekmīgi ir Parex bankas bijušie īpašnieki — Viktors Krasovickis (8. vieta) un Valērijs Kargins (9. vieta), kurš gan pērn atradās topa 1. vietā.

Par ietekmīgu miljonāru atzīts arī advokāts Andris Grūtups (21. vieta), Parex bankas jaunais valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis (24. vieta), politiķis Aigars Štokenbergs (31. vieta), bijušais Rīgas mērs Jānis Birks (39. vieta).

Ietekmīga ir arī «Mercedes» markas automašīnu tirgotāja Benita Sadauska (48. vieta) — viņa ir viena no valsts bagātākajām sievietēm, kura kopā ar citu miljonāri Ievu Plaudi uztur «self-made woman» standartu.

50. vietā ierindojas jaunais basketbolists Andris Biedriņš, kurš šajā topā parādījies pirmo reizi. No sportistiem starp ietekmīgākajiem iekļuvis arī bijušais hokeja vārtsargs Artūrs Irbe un basketbolists Kaspars Kambala, kā arī hokejists Sandis Ozoliņš un Kārlis Skrastiņš (visi šie sportisti topā parādījušies pirmo reizi).

No topa izkrituši: «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK līderis Roberts Zīle, uzņēmējs Viesturs Koziols, Gatis Sausnītis, Grigorijs Krupņikovs un vēl vairāki.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv