Valsts pārvaldē visdārgāk izmaksā autoparka uzturēšana

Apollo
0 komentāru

Īpaši izveidotā Funkciju audita komisija nākusi klajā ar starpziņojumu par auditiem iestāžu atbalsta funkcijās un iestāžu informācijas tehnoloģiju un sistēmu uzturēšanas funkcijās un secinājusi, ka vislielākās izmaksas valsts pārvaldē ir no autoparku uzturēšanas, portālu «Apollo» informēja Valsts kancelejā.

Valsts pārvaldē visdārgāk izmaksā autoparka uzturēšana

Foto: Evija Trifanova/LETA

Autoparka uzturēšana izmaksā 18,8 miljonus latu, otras lielākās izmaksas ir saistītas ar tehnoloģiju atbalsta nodrošināšanu – 8,9 miljoni latu, bet grāmatvedības nodrošināšana izmaksā 7,6 miljonus latu.

Lielākās izmaksas informācijas tehnoloģiju izmaksās veido informācijas sistēmu iegāde un uzturēšana, personāla atlīdzības, kā arī sakaru un datu pārraides izdevumi. Piemēram, valsts pārvaldes iestādēs viena datorlietotāja vidējās izmaksas gadā ir 256 lati, stacionārā tālruņa vidējās izmaksas ir 129 lati un mobilo sakaru vidējās izmaksas ir 163 lati.

Tāpēc audita grupa rosina centralizēt šīs atbalsta funkcijas, izņemot finanšu vadību. Lai to panāktu, būtu jānodrošina vienotas atbalsta IT sistēmu izveides, pakalpojumu un procedūru standartizācija, kvalitātes rādītāju izstrāde, ekonomiskā pamatojuma izstrāde un drošības jautājumu izvērtēšana.

Funkciju audita komisija ir izveidota ar mērķi veicināt labas pārvaldības principu ieviešanu valsts pārvaldē un uzlabot valsts pārvaldes darbības efektivitāti, sniedzot atbalstu valdības lēmumu sagatavošanā un ieviešanā. Komisiju vada Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane. Komisijā darbojas vairāku ministriju valsts sekretāri, sociālie partneri un nevalstiskās organizācijas, Valsts prezidenta un Saeimas pārstāvji.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv