Valsts policijas normālai darbībai vajag vēl 4,9 miljonus latu

Apollo
0 komentāru

Lai nodrošinātu Valsts policijas darbu tādā pašā līmenī kā pagājušajā gadā, vajadzīgi vēl 4,9 miljoni latu, ko policijas vadība darīs zināmu arī valsts augstākajām amatpersonām.

Aldis Lieljuksis un Valdis Voins

Aldis Lieljuksis un Valdis Voins

Foto: AFI

Valsts policijas vadība nosūtījusi vēstuli Valsts prezidentam Valdim Zatleram, premjeram Ivaram Godmanim, iekšlietu ministram Marekam Segliņam un Saeimas Aizsardzības komisijas vadītājam Jurim Dalbiņam ar lūgumu steidzami sasaukt Noziedzības novēršanas padomes sēdi, kurā izskatītu situāciju ar finansējumu policijai. To ceturtdien žurnālistiem pavēstīja Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis.

Lieljuksis skaidroja, ka vajadzīgā naudas summa — 4,9 miljoni — tā ir situācija attiecībā pret iepriekšējo gadu — ja grib, lai policija strādā tādā pašā līmenī kā pērn. «Saņemot šo summu, prognozējam, ka policija nostrādās ar tādiem rezultātiem kā 2008. gadā. Ja gribam labāk strādāt, mums vajag vēl vairāk,» uzsvēra Lieljuksis, nenosaucot gan konkrētu summu, cik vajadzētu, lai policija strādātu vēl labāk.

«Jo vairāk strādājam, jo vairāk patērējam, jo mazāk strādājam, jo mazāk patērējam,» Lieljuksis skaidroja, kāpēc policijas darbības nodrošināšanai vajadzīga tik liela summa.  

Tik daudz naudas policijai nepieciešams, lai spētu apmaksāt nostrādātās virsstundas, lai nodrošinātu piemaksas, lai remontētu darbā izmantoto tehniku, tāpat ir tādi obligātie maksājumi kā komunālie maksājumi, īres maksa, un šie maksājumi tikai palielinās.

Ja valsts neieklausīsies policijas lūgumā piešķirt naudu, policija sāks uzskaitīt lietas, ko nedarīs. Policistu atlaišana gan nebūšot pirmais darbs, solīja Lieljuksis. Pēc viņa domām, nav loģiski atlaist darbiniekus, jo noziedzība valstī tikai pieaugs. «Noziedzībai ir jādod nopietns pretspars,» uzsvēra policijas šefs.

Arī Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Dailis Lūks sacīja, ka policisti nevar strādāt pa pusei — vienu dienu strādā, otru nestrādā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv