Valsts prezidents dosies vizītē uz Ķīnu

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidents Valdis Zatlers no 10. līdz 12. septembrim piedalīsies ikgadējā Pasaules ekonomikas forumā Dalianā Ķīnā, kas neformāli tiek dēvēts par «vasaras Davosu», informē Valsts prezidenta Preses dienestā.

Valsts prezidents Valdis Zatlers

Foto: Lita Krone/LETA

Šogad vairāk nekā 1000 foruma dalībnieki galvenokārt pārrunās pasaules ekonomiskās lejupslīdes ietekmi uz pasaules valstu tautsaimniecību, uzņēmējdarbību, kā arī sociālo drošības sistēmu un no krīzes gūtajām mācībām, ilgtspējīgas uzņēmējdarbības nozīmi, kā arī dažādu jaunu globālo risku parādīšanos.

Pirmajā foruma dienā, 10. septembrī, Valsts prezidents kā viens no diskusijas dalībniekiem piedalīsies paneļdiskusijā «Eiropas ekonomiskais apskats: globālie izaicinājumi, Eiropas risinājumi». Tās galvenais uzdevums ir pārrunāt, kā Eiropas līderi pārvarēs ekonomisko lejupslīdi, ņemot vērā atšķirīgos izaicinājumus, ar kādiem saskaras Rietumeiropa un Austrumeiropa. Savukārt 11. septembrī paneļdiskusijā «Izvairīties no nākamā lielā trieciena» Valdis Zatlers kopā ar citiem dalībniekiem diskutēs par dramatiskās globālās ekonomiskās krīzes ietekmi uz sociālās drošības sistēmu un veselības aprūpi vispasaules ekonomiskās atveseļošanās procesa laikā.

Foruma ietvaros Valsts prezidentam paredzēta tikšanās ar Ķīnas premjerministru Venu Dzjabao, kā arī vairāku interviju sniegšana starptautiskajiem medijiem.

Ielūgumu piedalīties prestižajā Pasaules ekonomikas forumā Valsts prezidents Valdis Zatlers saņēma aprīlī no foruma priekšsēdētāja profesora Klausa Švāba.

Janvārī Valsts prezidents piedalījās Pasaules ekonomikas foruma ziemas sesijā Davosā (Šveicē).

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv