Valsts prezidents ir Valters Zatlers, un dzīvojam federālā valstī

Apollo
0 komentāru

Pagājušajā nedēļā Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē norisinājies iestājeksāmens, kur topošajiem studentiem bija jāapliecina savas zināšanas arī par valsts amatpersonām. Izrādās, tas mūsdienu jaunatnei ir klupšanas akmens, otrdien raksta «Diena».

Valsts prezidents ir Valters Zatlers, un dzīvojam federālā valstī

Foto: Lita Krone/LETA

Divi jaunieši iestājeksāmenā Valsts prezidentu Valdi Zatleru pat nokristījuši par Valteru Zatleru. Tomēr Valsts prezidenta un premjera nosaukšana nav radījusi lielākās problēmas, daudz cietāks rieksts bijis pašreizējā Saeimas priekšsēdētāja, tieslietu ministra, ģenerālprokurora un izglītības un zinātnes ministra vārda minēšana.

Šogad gan vairs neesot jūtama pagājušā gada tendence, kad jaunieši amatpersonu vārdus jauc, piemēram, toreizējo satiksmes ministru Aināru Šleseru (LPP/LC) saucot par premjeru. Šogad šos jautājumus jaunieši lielākoties neatbildēja vispār, bet asprātīgākie bija izdomājuši savas versijas, kas turklāt nākušas no dažādiem gadsimtiem. Tā Saeimas priekšsēdētājs, piemēram, nosaukts par Kirhenšteinu (valdības vadītājs 1940. gadā).

Juridiskā fakultāte savus studentus joprojām atlasa, izmantojot arī erudīcijas testu. Šā gada testa rezultāti liecina, ka reflektantu zināšanas par sliktām nevar uzskatīt: vairākums no 620 šogad testu kārtojušajiem jauniešiem bija ieguvuši 500–700 punktu no 1000 iespējamajiem, viens topošais students pat atbildējis pareizi uz visiem jautājumiem, stāsta fakultātes prodekāne Annija Kārkliņa. Vieglāk reflektantiem esot klājies ar testā ietvertajiem loģikas jautājumiem, jautājumu par Satversmes pieņemšanu un vēlēšanu tiesībām.

Tomēr bijuši vairāki jautājumi, kur reflektantu zināšanas bijušas samērā sliktas, piemēram, daudziem ir pārliecība, ka Latvija ir federāla valsts, tāpat daudziem nav zināms, kas noticis 1990. gada 4. maijā. Kā atbildes variants atzīmēts, ka šajā dienā par pirmo Latvijas Republikas prezidentu ievēlēja Anatoliju Gorbunovu, tāpat daļai reflektantu šķitis, ka šajā dienā tika parakstīts Molotova–Ribentropa pakts. Tikai retais spējis atzīmēt pareizo atbildes variantu jautājumā, kas ir Valsts kontrole. Lielākā daļa jauniešu bija norādījuši, ka tā ir korupcijas apkarošanas un novēršanas iestāde.

Tests arī ļāvis pārliecināties, ka jauniešiem ir samērā sliktas zināšanas par Eiropas Savienību. Piemēram, jautājumā par prezidējošo valsti daļa kā pareizo atbildi bija atzīmējuši Baltkrieviju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv