Valsts tērē 25 000 latu novadu reformas popularizēšanai

Apollo
0 komentāru

Valsts iztērējusi 25 000 latu, lai izdotu avīzi, kas popularizē novadu reformu, otrdien vēstī laikraksts «Diena».

Avīze «Novadu Vēstis», kas pirmajā brīdī atgādina kādu no rajona laikrakstiem, izdota 86 000 eksemplāru, un tās vāku rotā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Edgara Zalāna (TP) foto.

Vienīgā liecība par to, kas ir šīs avīzes izdevējs un autors, ir norādītais Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) e-pasts un mājaslapas adrese. RAPLM pārstāve Dace Kārkliņa apstiprina, ka šis ir ministrijas izdots laikraksts un tam tērēti 25 000 latu. Šī nauda esot atvēlēta un tērēta, vēl pirms valstī ieviests taupības režīms — to pērnvasar piešķīrusi valdība. Kopumā atvēlēti 75 000 latu jau minētās avīzes izdošanai, teritoriālās plānošanas sistēmas uzlabošanai, pārstāvniecības Satversmes tiesā nodrošināšanai un normatīvo aktu izstrādei.

Konkursā par avīzes veidošanu uzvarējusi sabiedrisko attiecību kompānija «Komunikāciju aģentūra».

Teju pusi avīzes aizņem intervija ar Zalānu, kā arī nepārskatāmi izvietotas faktu kastes, norāda «Diena». Lielākoties ministram tiek uzdoti neitrāli vai pozitīvas nokrāsas jautājumi.

Jau avīzes pirmajā lappusē pieteikta diskusija starp reformu atbalstošo Gulbenes Domes priekšsēdētājs Nikolaju Stepanovu (TP) un pret to skeptiski noskaņoto Alsungas pagasta vadītāju Gunāru Bloku. Alsunga panāca to, ka netika iekļauta Kuldīgas novadā.

Avīzē pamīšus salikts Bloka skeptiskais un Stepanova pozitīvais viedoklis, radot šķietamību, ka abi diskutējuši. Bloks gan stāsta, ka viņam vēl pērnajā rudenī piezvanījusi «kāda kundzīte no Rīgas» un taujājusi viņa viedokli par pašvaldību reformu. Taču reālas diskusijas ar Stepanovu viņam nebija. Piemirsis, kā notikusi intervēšana, bija Gulbenes Domes vadītājs. Viņš arī neatminējās, vai un kad būtu saticis Alsungas pagasta vadītāju, un pieļāva iespēju, ka tas varētu būt bijis vien kādā pašvaldību vadītāju sanāksmē, vēstī «Diena».

Par šo projektu atbildīgā Jana Ezeriņa no «Komunikāciju aģentūras» «Dienai» atzina, ka šī nav bijusi diskusija klasiskajā izpratnē. «Pašas viedokļu atšķirības dēļ šis vārds ir lietots,» uzsvēra Jana Ezeriņa.

Avīzē izvietotas arī fotogrāfijas, kurās redzama kāda strūklaka, deju kolektīvs, amatnieku svētki un jauniešu diena, taču nav uzrakstīts, kur tas notiek. Mērķis, izvietojot šīs fotogrāfijas, bijis parādīt, ka Latvijas novados arī pozitīvas lietas notiek, saka Ezeriņa. Projekts tapis lielā steigā, un jau līdz oktobra vidum maketam bija jābūt gatavam.

Avīze izplatīta Aizkraukles, Bauskas, Cēsu, Jelgavas, Jēkabpils, Limbažu, Talsu un Valmieras rajonā, kā arī atsevišķās Rīgas rajona teritorijās — Allažos, Inčukalnā un Siguldā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv