Valsts zaudējusi 68 miljonus nelegālā alkohola tirgus dēļ

Apollo
0 komentāru

«Latvijas legālo alkoholisko dzērienu nozares konkurētspēju šogad būtiski vājinājusi valsts realizētā nodokļu politika un nelegālās uzņēmējdarbības uzvaras gājiens, ko tiesībsargājošās institūcijas nav spējušas sekmīgi apkarot,» secina Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) biedri.

Valsts zaudējusi 68 miljonus nelegālā alkohola tirgus dēļ

Foto: «Scanpix»/SIPA

Potenciālie ieņēmumi, ko valsts šogad neguva nelegālā tirgus dēļ, ir aptuveni 68,8 miljoni latu (ņemot par pamatu akcīzes ieņēmumus no legālā alkohola tirgus litrāžas un nelegālā tirgus īpatsvara pieaugumu līdz 45%). «Šie valsts neieņemtie līdzekļi būtu pietiekami, lai, piemēram, izbēgtu no pensiju samazinājuma par 10%,» uzskata ARTA biedri.

«Akcīzes nodokļa palielināšanas rezultātā legālais alkoholisko dzērienu (izņemot alu) tirgus Latvijā šogad samazinājies par 30%, bet nelegālais dzērienu tirgus pieaudzis par 19%,» norādījis uzņēmuma «Latvijas Balzams» valdes priekšsēdētājs Kārlis Andersons.

Pirktspējas samazināšanās dēļ alkohola akcīzes nodokļa līmenis Latvijā ir tuvu Eiropas Savienības vidējam, pārspējot tādas valstis kā Austrija, Itālija, Spānija. Acīmredzamā akcīzes nodokļu atšķirība starp Latviju un kaimiņvalstīm kopā ar augošu nelegālu uzņēmējdarbību graujoši ietekmē Latvijas alkoholisko dzērienu biznesu, uzskata ARTA biedri.  

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv