Varēs pārraudzīt aizdomās turamo darījumus bankas kontā

Apollo
0 komentāru

Saeimas Juridiskā komisija otrdien pirms trešā lasījuma atbalstīja grozījumus Kriminālprocesa likumā, paredzot izmeklētājiem tiesības uz noteiktu laiku pārraudzīt darījumus banku klientu kontos, portāls «Apollo» uzzināja Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā.

Varēs pārraudzīt aizdomās turamo darījumus bankas kontā

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Lai veiktu bankas klienta kontu monitoringu, būs nepieciešama izmeklēšanas tiesneša atļauja.

Patlaban likums pirmstiesas procesa virzītājam paredz iespēju pieprasīt no bankām neizpaužamas ziņas vai dokumentus, kuri satur šādas ziņas, bet izmeklētājiem nav iespējas sekot aizdomās turamo personu bankas darījumiem.

Tāpat likumprojekts paredz virkni citu izmaiņu likumā, lai Latvijas tieslietu sistēma pilnībā pārņemtu Eiropas Padomes konvenciju par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanu, kā arī šo līdzekļu meklēšanu, izņemšanu un konfiskāciju.

Juridiskās komisijas atbalstītā likumprojekta redakcija paredz, ka tiesas pavēsti var nosūtīt arī uz uzaicināmās personas norādīto e-pasta adresi. Patlaban likums šādu iespēju neparedz un pavēstes parasti nogādā pa pastu vai ar kurjera palīdzību, kas izmaksā ievērojami dārgāk nekā saziņa elektroniskā formā.

Par grozījumiem Kriminālprocesa likumā trešajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.

Plānots, ka likums stāsies spēkā 2010. gada 1. janvārī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv