Varētu aktivizēties izsoles

Apollo
0 komentāru

Saeima nodevusi  izskatīšanai komisijām grozījumus Civilprocesa likumā (CPL), kas paredz pirmā hipotekārā kreditora tiesību aizsardzību. Grozījumu projekts izstrādāts, lai izpildītu starptautisko aizdevumu saņemšanai sniegto solījumu. Patlaban CPL nosaka, ka piedziņas procesā, veicot nekustamā īpašuma pārdošanu, iespējamas trīs izsoles, proti, pirmā izsole sākas no nekustamā īpašuma novērtējumā norādītās piespiedu pārdošanas vērtības, otrā izsole - no summas, kas atbilst 75% no sākumcenas pirmajā izsolē, bet trešā izsole, ja tādu lūdz piedzinējs, sākas no summas, kas atbilst 60% no sākumcenas pirmajā izsolē. Grozījumu projekts paredz samazināt izsoļu skaitu uz divām līdzšinējo iespējamo trīs vietā.

Tāpat CPL patlaban paredz, ka personām, kuras vēlas piedalīties nekustamā īpašuma izsolē, jāiemaksā nodrošinājums 10% apmērā no nekustamā īpašuma novērtējuma. Pēc izsoles nosolītājam viena mēneša laikā jāsamaksā visa summa, ko viņš nosolījis.

Savukārt ar grozījumu projektu paredzēts kā samaksas veidu ieviest bankas beznosacījuma garantijas vēstules. Tas ir banku finanšu pakalpojuma veids, ar kuru banka kā galvinieks uzņemas saistības kā pats parādnieks noteiktas summas apmērā.

Varētu aktivizēties izsoles

Foto: Ieva Čīka/LETA

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. novembris

Vārda dienas

Alfons, Aldris, AldisVilora, Vilonija, Alfonss, Alfonija, Alfins, Aldra, Aldijs, Airida

Valūtu kursi

22.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv