Vasarā būvniecības uzņēmumi varētu izjust zemes darbu tehnikas trūkumu

Apollo
0 komentāru

Vasaras sezonā būvniecības uzņēmumi varētu izjust zemes darbu tehnikas trūkumu, īpaši tāpēc, ka šogad paredzēta daudzu infrastruktūras projektu īstenošana, norādīja biznesa portāla «Nozare.lv» rīkotās būvnieku diskusijas dalībnieki.

Vasarā būvniecības uzņēmumi varētu izjust zemes darbu tehnikas trūkumu

Foto: R.Oliņš/Apollo

«Pērn tehnikas trūkums bija jūtams, šogad vēl redzēsim, kā būs, jo būvniecības sezona vēl ir pašā sākumā. Domāju, ka zemes darbu tehnikas trūkums varētu būt jūtams arī šogad, jo tehnika ir jānomā,» sacīja SIA «Selva būve» valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis.

Viņš piebilda, ka jaunas tehnikas iegādei uzņēmuma īpašumā ir nepieciešami finanšu resursi, protams, bankas un līzinga kompānijas ir kļuvušas atvērtākas pret uzņēmējiem, tomēr lielā industriālā tehnika ir pietiekami dārga, lai uzņēmējs to varētu atļauties.

«Iepriecina tas, ka patlaban ir vairāk industriālo objektu nekā iepriekš, jo tehnika mājokļu vai sabiedrisku ēku būvniecībai tiek nomāta daudz mazāk. Proporcionālo sadalījumu grūti pateikt, bet lielākā daļa tiek nomāta industriālo objektu celtniecībai un tas dod stabilitātes sajūtu tehnikas iznomātājiem. Tā kā ir šie objekti, arī ziemas sezona nebija tik «klusa» kā parasti,» skaidroja AS «Ramirent» Rīgas filiāles vadītājs Normunds Mitko.

Viņš piebilda, ka tagad daudz tiek runāts par ēku energoefektivitātes paaugstināšanu, siltināšanas projektiem, taču būvtehnikas iznomātājiem tas pilnīgi noteikti nav galvenais virziens un biznesa balsts.

«Ja beigsies siltināšanas projekti, tad nomas bizness no tā īpaši necietīs, jo iznomāto sastatņu apjoms ir neliels. Iespējams, ka siltināšana rada pozitīvu efektu būvniekiem un būvmateriālu ražotājiem, bet būvtehnikas nomātājiem tā ir maznozīmīga,» sacīja Mitko.

«Bez tehnikas jau būvnieki nepaliks, jautājums ir par cenu, pieejamību, tehnikas piegādes ātrumu. Tomēr tas rada arī zināmus riskus, piemēram, ja līgums paredz būvdarbus veikt pusgada laikā, tad katra diena ir svarīga. Vasarā visiem vajadzēs rakt, jo paredzēti infrastruktūras projekti daudzās pašvaldībās, tāpēc varētu rasties problēmas,» sacīja SIA «Merks» valdes priekšsēdētājs Ivars Geidāns.

Orlovskis norādīja, ka patlaban gandrīz nenotiek ceļu remonti. «Tiklīdz sāks būvēt ceļus, tehnikas vairs vienkārši nebūs. Tagad vēl būvnieki pie tehnikas var tikt, jo ceļu būvē gandrīz nekas nenotiek,» skaidroja Orlovskis. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. oktobris

Vārda dienas

Airisa, Irīda, ĪrisaArisa, Iraisa, Irida, Irisa

Valūtu kursi

22.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv