Vasaras Saulgrieži Neikenkalnā un Zilākalnā

Apollo
0 komentāru

Vasaras Saulgrieži Neikenkalnā un Zilākalnā

Vasaras Saulgrieži Neikenkalnā un Zilākalnā

Foto: Lita Krone/LETA

Šī gada Dziesmu svētku moto ir "Gaisma līgo Latvijā", un, iezīmējot ceļu Dziedāšanas svētku 150. gadskārtai Dikļos, 21. un 22. jūnijā Kocēnu novada Neikenkalnā un Zilākalnā notiks īpašs vasaras Saulgriežu pasākums.

Piektdien, 21. jūnijā, plkst.18.30 Neikenkalna estrādē notiks talka, kurā gaidīts ikviens talcinieks. Talka notiks pirms unikālā projekta uzsākšanas Dikļos, kad tiks veidota dabas koncertzāle – estrāde, kas izcels Dikļu kultūrvēsturisko nozīmi kā Dziesmu svētku šūpulim. Plkst. 22.00 Neikenkalnā saimes ļaudis - talciniekus - ar tauru skaņām un līgo dziesmām sagaidīs Jāņu tēvs un Jāņu māte. Saulei rietot, plkst. 22.24 tiks iedegta uguns un dziedāta dziesma Neikenkalnam vasaras Saulgriežos. Plkst. 23.00 Dikļu baznīcā notiks Jura Neikena 1864. gada pirmo Dikļu Dziedāšanas svētku atjaunotā karoga iesvētīšana, bet pusnaktī teiksmainajā Saulgriežu naktī visi tiksies Zilākalnā, lai Dziesmu un deju svētku galvenā režisora Uģa Brikmaņa lasījumā klausītos teiksmu par Imantu, dziedātu tautas dziesmas, dejotu, ietu rotaļās un Zilākalnā smeltos spēku visam gadam.

Sestdienas rītā, 22. jūnijā plkst. 4.20, kad saule lec, visi kopā dziedās dziesmu saulītei -  ceļā uz Dziedāšanas svētku 150. gadskārtas pasākumu, kas norisināsies 2014. gada 7. jūnijā Dikļos.

Dziesmu svētku tradīcijas aizsākumi meklējami 1864. gadā, kad Dikļu mācītājmuižas parkā (tagad Neikenkalnā) draudzes mācītājs un rakstnieks Juris Neikens noorganizēja pirmos kopā dziedāšanas svētkus, tādējādi liekot pamatus latviešu tradīcijai. 2008. gadā par godu šo svētku pirmsākumiem tika izveidota Dziesmu svētku promenāde - Dikļos tā ir viena no iecienītām atpūtas un kultūras pasākumu norises vietām. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

17

2017. gada 17. novembris

Vārda dienas

Hugo, Uga, UģisHigo, Igo, Ugo

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

17.11.2017
Ienākt apollo.lv