Vasiļevskis ceturtais, Kovals septītais

Pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas šodien noslēdzas Berlīnē, Vadims Vasiļevskis izcīnīja ceturto vietu, bet Ainārs Kovals ieņēma septīto vietu.

Vadims Vasiļevskis

Latviešu šķēpmetējam Vadimam Vasiļevskim līdz pasaules čempionāta medaļai Berlīnes stadionā pietrūka 60 centimetru.

Vasiļevskis savu labāko metienu izpildīja pēdējā, sestajā mēģinājumā, kad šķēpu raidīja 82,37 metru tālumā. Otrajā mēģinājumā Vasiļevskis sasniedza rezultātu 82,05 metri, bet pārējie četri viņa metieni netika ieskaitīti.

Arī Kovals savu labāko rezultātu sasniedza otrajā metienu sērijā, kad šķēps aizlidoja 81,54 metrus tālu. Piektajā mēģinājumā Kovals aizmeta šķēpu 75,98 metrus tālu, bet pēdējā, sestajā mēģinājumā šķēps piezemējās pie 76,39 metru atzīmes.

Par pasaules čempionu pirmoreiz karjerā kļuva divkārtējais olimpiskais čempions norvēģis Andreass Torkildsens, kurš otrajā mēģinājumā sasniedza sacensību labāko rezultātu - 89,59 metri, kas ir viņa sezonas labākais rezultāts.

Negaidīti sudraba medaļu izcīnīja kubietis Giljermo Martiness, kurš šķēpu raidīja 86,41 metru tālu, bet bronzas godalgu tikpat negaidīti ieguva japānis Jukifumi Murakami, kurš labākajā mēģinājumā sasniedza rezultātu 82,97 metri.

Iepriekšējais pasaules čempions soms Tero Pitkemeki palika tikai piektajā vietā, jo viņa labākais rezultāts bija 81,90 metri.