Vatikāns paātrinās steidzamāko pedofilijas lietu izmeklēšanu

Apollo
0 komentāru

Vatikāns ceturtdien izdeva rīkojumu paātrināt vissteidzamāko baznīcas struktūrās atklāto pedofilijas lietu izmeklēšanu, vienlaikus paaugstinot noilguma termiņu līdz 20 gadiem pēc brīža, kad upuris sasniedzis 18 gadu vecumu.

Vatikāns paātrinās steidzamāko pedofilijas lietu izmeklēšanu

Foto: Scanpix/Reuters

Jaunie noteikumi paredz «ātrākas procedūras, izmeklējot vissteidzamākās un nopietnākās situācijas daudz efektīvāk», teikts katoļu baznīcas izplatītajā paziņojumā.

Līdzās virknei jauno noteikumu, kuru mērķis ir cīnīties pret pedofilijas skandālu lavīnu, kas pēdējā laikā gāžas par katoļu baznīcu, ieviestas arī sankcijas pret bērnu pornogrāfiju, savukārt garīgi atpalikušo ļaunprātīga izmantošana turpmāk tiks uzskatīta par tikpat nopietnu noziegumu kā pedofilija.

Tomēr, pretēji tiesību aktīvistu aicinājumiem, baznīca joprojām nepiekrīt izdot pārkāpējus civilajām kriminālinstitūcijām.

Jau ziņots, ka pēdējos mēnešos Eiropu un ASV pāršalcis skandālu vilnis par mazgadīgo seksuālu izmantošanu baznīcas institūcijās. Pāvests un Vatikāns tiek kritizēti par pedofilijas gadījumos iesaistīto garīdznieku aizstāvēšanu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv