Vecāki grib vienotu rindu uzņemšanai bērnudārzā

Apollo
0 komentāru

Rīgas Domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas priekšsēdētājs Juris Zaķis un Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta vadība un speciālisti vakar Rīgas Domē diskutēja ar tiem vecākiem, kas bija iesnieguši savus priekšlikumus par iespējamām izmaiņām pirmskolas vecuma bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtībā Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, informē Dzintra Āboliņa no Rīgas Domes Sabiedrisko attiecību nodaļas.

Vecāki grib vienotu rindu uzņemšanai bērnudārzā

Foto: Alises mamma

Diskusijas laikā lielāks atbalsts tika izteikts iecerei veidot vienotu centralizētu reģistrēšanās kārtību, kas attiektos uz visām Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm. Reģistrēšanas funkciju tādā gadījumā plānots nodot vienai atsevišķai struktūrvienībai, kurā vecāki varēs reģistrēt savu bērnu uz jebkuru Rīgas pašvaldības bērnudārzu, vienlaikus norādot vienu vai vairākas vēlamās iestādes, apmācības valodu un laiku, kad būs vajadzīga vieta bērnudārzā. Tiklīdz būs brīva vieta izraudzītajā bērnudārzā, vecāki par to tiks informēti. Tāpat vecāki saņems ziņu, ja, pienākot bērna rindai, vieta būs atbrīvojusies kādā citā turpat tuvumā esošā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Tad vecāki varēs izlemt — izmantot šo piedāvājumu vai gaidīt, kamēr atbrīvosies vieta viņu izraudzītajā pirmsskolas izglītības iestādē.

Tikšanās laikā tika apspriests arī jautājums, kā komplektēt grupas no jauna atveramajās izglītības iestādēs. Tika akcentētas arī dažādas problēmas, piemēram, brāļu un māsu prioritātes noteikšana, grūtības ar gada beigās dzimušo bērnu uzņemšanu pirmskolas izglītības iestādēs.

Diskusijas dalībnieki vienojās, ka pēc jaunu saistošo noteikumu projekta sagatavošanas, ir nepieciešams rīkot vēl kādu plašāku publisku apspriešanu.

«Šī diskusija pierādīja, ka vecāki ir ļoti ieinteresēti, lai rinda uz vietu pirmsskolas izglītības iestādēs būtu caurskatāma. Tāpat es atkārtoti guvu pārliecību, ka priekšlikums par vienotas rindas izveidošanu ir labākais risinājums. Mums ir jāsagatavo jauns saistošo noteikumu projekts par bērnu reģistrācijas kārtību, ievērojot diskusijas dalībnieku izteiktās vēlmes,» uzsver Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas priekšsēdētājs Juris Zaķis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv