VEF Kultūras pils rekonstrukcija varētu izmaksāt četrus miljonus latu Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

VEF Kultūras pils rekonstrukcija varētu izmaksāt četrus miljonus latu, ceturtdien pēc ēkas apmeklējuma atzina Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks (LPP/LC). 

VEF Kultūras pils bildēs: 

Ameriks pieļāva, ka konkursu par VEF Kultūras pils rekonstrukcijas un restaurācijas darbu tehniskā projekta izstrādi varētu izsludināt jau šoruden. 

Iepazīstoties ar Kultūras pils tehnisko stāvokli, amatpersonas konstatēja, ka ēkai stipri bojātas kāpnes, fasāde, jārisina jautājums par vides pieejamības nodrošināšanu, sliktā stāvoklī ir arī ēkas inženiertīkli - tikpat kā nedarbojas nedz apkures, nedz ventilācijas sistēmas, lielā daļā telpu jāmaina grīdas. 

Nopietns remonts gaida Kultūras pils skatuvi un skatītāju zāli - plānots mainīt skatuves tehnoloģiskās iekārtas, gaismas un skaņas aprīkojumu. Ņemot vērā, ka ēka ir arhitektūras piemineklis, objektā paredzēti arī restaurācijas darbi. 

Iepazīstoties ar darbu apjomiem, Ameriks pieļāva, ka pilna objekta rekonstrukcija un restaurācija, tostarp skatuves tehnoloģiju nomaiņa, pašvaldībai varētu izmaksāt ap četriem miljoniem latu. 

Kā informēja Īpašuma departamenta direktora vietnieks Oļegs Burovs, tagad jāveic ēkas vēsturiski arhitektoniskā inventarizācija, precīzi jānosaka darbu apjomi, tad rudenī jāizsludina konkurss par tehniskā projekta izstrādi. Tādējādi pēc gada - 2012.gadā - varētu sākt jau reālos būvdarbus objektā un objektu nodot ekspluatācijā pirms 2014.gada, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu. 

VEF Kultūras pils pilda kultūras funkciju, pašlaik nodrošinot ar telpām 48 mākslinieciskos kolektīvus un pulciņus, kuros līdzdarbojas gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži, gan vidējās un vecākās paaudzes ļaudis. 

Uz VEF kultūras pils skatuves spēlējuši visi profesionālie Latvijas teātri, visu pagājušo sezonu, ņemot vērā, ka pašlaik pēc Rīgas domes pasūtījuma tiek rekonstruēta un restaurēta teātra ēka Vecrīgā, arī Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris. VEF pils ir vienīgais šāda apjoma kultūras centrs Vidzemes priekšpilsētā. 

Kultūras pils vadība jau vairākkārt norādījusi uz nepieciešamību veikt ēkas rekonstrukciju, kopš ēkas uzcelšanas 1960.gadā tajā ne reizi nav veikts kapitālais remonts - tehniski nolietojušies ir visi inženiertīkli, ziemas periodā tajā valda liels aukstums, lietderīgākai ēkas izmantošanai būtu nepieciešams veikt arī funkcionālu telpu pārplānojumu. 

VEF Kultūras pils ēka celta 1960.gadā, tā atzīta par arhitektūras pieminekli.

Kā ziņots, gatavojoties 2014.gadam, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, Rīgas dome gatavojas rekonstruēt vairākus kultūras objektus, kuru ēkas ir pašvaldības īpašums, iepriekš preses konferencē pastāstīja Ameriks. 

Jau ir izsludināts metu konkurss Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas rekonstrukcijai, kas izmaksās deviņus miljonus latu. 

Rīgas dome drīz varētu lemt par kultūras nama «Ziemeļblāzma» rekonstrukciju. Latgales priekšpilsētā iecerēts būvēt jaunu kultūras centru. Rīgas domes plānā ir arī VEF Kultūras pils rekonstrukcija, pastāstīja Ameriks. 

Savukārt Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (SC) pastāstīja, ka patlaban notiek sarunas par pašvaldības līdzdalību Rīgas Doma rekonstrukcijā. 

Jautāts par ieceri Rīgas Kongresu namu pārbūvēt par akustisko koncertzāli, Dolgopolovs atbildēja, ka tāda iespēja tiek apsvērta. Tuvākajos desmit gados akustiskā koncertzāle uz AB dambja Rīgā netiks uzbūvēta, tādēļ Kongresu nama pārbūve kļūstot aizvien reālāka. Ieguldot 1,5-2 miljonus latu, vietu skaitu Kongresa namā varētu palielināt no pašreizējiem 1200 līdz 1600. Lai iegūtu vēl lielāku vietu skaitu zālē, nāktos nojaukt piebūves, kas 2000.gadā tika uzceltas, lai Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas pilnvarnieku sanāksmes dalībniekiem nodrošinātu darba telpas. Kongresu nama akustika ir piemērota koncertzāles vajadzībām, atzīst speciālisti. 

Dolgopolovs arī pastāstīja, ka patlaban tiek skaidrotas juridiska rakstura problēmas, lai varētu sākt būvēt Latvijas Nacionālās operas trešo kārtu. Diskusijas raisot iecere bijušās bumbu patversmes vietā pie operas būvēt apakšzemes autostāvvietu, kura vienlaikus būtu pamati piebūvei, kurā atradīsies dekorāciju noliktava un citas LNO darbības nodrošināšanai vajadzīgās telpas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. novembris

Vārda dienas

Doloresa, AleksandrsZanders, Zandars, Latvīte, Latvis, Laisve, Dollija, Dolita, Brīvīte, Brīve, Brīva, Alesandrs, Aleksandris

Valūtu kursi

18.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv