«VEF Rīga» atduras pret augstāka līmeņa pretinieku

Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē «VEF Rīga» basketbolisti šovakar «Arēnā Rīga» ar 79:94 zaudēja Grieķijas klubam Atēnu «Panellinios».

Martynas Mazeika

«VEF Rīga» komandā ar 20 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Jurijs Aleksejevs, 17 punktus un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Arns Labucks, bet 11 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Aleksa Renfro kontā. «Penellionios» labā 25 punktus guva Devins Smits, 18 punktus pievienoja Konstantinos Karalampidis, bet 15 punktus sakrāja Džuro Ostojičs.

Jau pats spēles sākums gados jaunajai «VEF Rīga» komandai bija ļoti neveiksmīgs, jo pēc divām nospēlētām minūtēm rezultāts bija 0:9. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā Vefiņam izdevās samazināt rezultāta starpību (10:11 un 14:16), tomēr ceturtdaļas beigās laukuma saimnieki atkal ļāva pretiniekiem atrauties (16:27). Otrajā ceturtdaļā «Panellinios» divreiz ieguva 19 punktu pārsvaru (20:39 un 25:44), tomēr ceturtdaļas beigu daļā «VEF Rīga» izdevās vairāku rezultatīvu uzbrukumu sērijas, kas lielajā pārtraukumā ļāva doties ar nedaudz pieklājīgākiem mīnusiem (37:49).

Visā mačā «VEF Rīga» basketbolistiem pietrūka ticības saviem spēkiem, kas izpaudās kļūdās un neprecizitātē no tālās distances (vienubrīd vefieši bija iemetuši tikai vienu no desmit trejačiem). Turpretī «Panellionios» spēlēja daudzveidīgu basketbolu - izcīnīta atlēkusī bumba pie sava groza ļāva aizskriet ātrajā uzbrukumā, bet pozicionālā spēlē vai nu groza apakšā pieredzējušie centri tika galā ar «VEF Rīga» «garo galu» vai precīzi bija komandas snaiperi. Jāpiebilst, ka pirmajā puslaikā Grieķijas komandas basketbolisti no spēles trāpīja aptuveni 70% metienu, bet Vefiņš sapelnīja tikai sešas personiskās piezīmes.

Arī otrais puslaiks tomēr apliecināja, ka laukumā devušās divas dažāda līmeņa komandas. «VEF Rīga» basketbolistiem trūka pieredzes, lai pieņemtu pareizos lēmumus, kamēr «Panellionios» spēlētāji, no kuriem vairāki izgājuši arī Eirolīgas «skolu», pat ar tālākajiem rezervistiem spēja noturēt 15-20 punktu pārsvaru.

Atbildes spēle Atēnās notiks nākamo otrdien, 27. oktobrī. Uzvarētāji iekļūs Eiropas kausa apakšgrupu turnīrā, bet zaudētāji Eirokausu sezonu turpinās Eiropas Izaicinājuma kausā.