«VEF Rīga» atspēlē -13 un pārspēj BK «Ventspils»

«Mastercard» Baltijas Basketbola līgas (BBL) izslēgšanas spēļu sērijas otrajā spēlē šovakar Olimpiskajā sporta centrā (OSC) savā starpā tikās «VEF Rīga» un BK «Ventspils» basketbolisti.

«VEF Rīga» un BK «Ventspils» šovakar aizvadīja otro savstarpējo spēli BBL izslēgšanas turnīrā.

«VEF Rīga» izcīnīja uzvaru ar rezultātu 72:71 un panāca izlīdzinājumu abu komandu cīņā par vietu BBL finālčetriniekā.

«VEF Rīga» uzvaru ar 17 punktiem kaldināja Sandis Valters, savukārt 14 punktus savāca Tajs Makkalogs. BK «Ventspils» labā Ronalds Zaķis guva 16 punktus.

Izslēgšanas turnīra pirmās kārtas otrajā spēlē laukuma saimniekiem pirmajā ceturtdaļā izdevās noturēt BK «Ventspils» basketbolistus, tomēr puslaika beigās viesiem bija sešu punktu pārsvars (34:28). Ar sešiem punktiem (56:50) ventspilnieki bija vadībā arī pēdējās ceturtdaļas sākumā, turklāt nākamajās divarpus minūtēs spēja pārsvaru dubultot. Tomēr laukuma saimnieki 43 sekundes pirms spēles beigām jau bija panākuši neizšķirtu 71:71, bet divas sekundes pirms spēles beigām Alekss Renfro ieguva tiesības izpildīt divus soda metienus, no kuriem viņš otro trāpīja un nodrošināja «VEF Rīga» uzvaru.

Finālčetrinieka spēles notiks 23. un 24. aprīlī Viļņā. BK «Ventspils» un «VEF Rīga» savstarpējās cīņas veiksminieku pusfinālā gaidīs «Žalgiris». Otrā pusfinālā «Lietuvos Rytas» spēlēs ar «Šiauliai» un Tartu «Rock» cīņas uzvarētāju.

«VEF Rīga» - BK «Ventspils» 72:71 (16:17, 12:17, 20:22, 24:15)

«VEF Rīga»: S. Valters 17, Makkalogs 14, Bankevics 12, Renfro 11 +8RP, Ņeļubovs 10 +7AB, Gailītis 5, Aleksejevs 2, Jahovičs 1.

BK «Ventspils»: Zaķis 16, Kedžo 14 +6AB +7RP, Bertāns 14, Kalve 7, Meiers 6, J. Strēlnieks 4, Jurēvičus 4, A. Strēlnieks 2, Bērziņš 2, Šķēle 2.

Kā zināms, abu komandu pirmajā spēlē uzvaru ar 75:66 izcīnīja «Ventspils» komanda.