«VEF Rīga» izcīna uzvaru Beļģijā

FIBA Izaicinājuma kausa izcīņas F apakšgrupas šīvakara spēlē «VEF Rīga» basketbolisti viesos ar 87:81 pieveica Beļģijas komandu «Generali Okapi Aalstar».

Alex Renfroe

«VEF Rīga» komandā kārtējo lielisko maču aizvadīja amerikāņu saspēles vadītājs Alekss Renfro, kurš guva 28 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. Krievs Ivans Neļubovs sakrāja 17 punktus, bet 15 punktus pievienoja lietuvietis Arns Labucks. «Genarali Okapi Aalstar» rindās ar 20 punktiem izcēlās Bingo Merjē, bet 16 punktus guva Deimons Hafmans.

Jau pirmās ceturtdaļas vidū «Vefiņš» ieguva desmit punktu pārsvaru (19:9), bet otrās ceturtdaļas sākumā viesu pārsvars vairākas reizes sasniedza 14 punktus (30:16, 32:18, 34:20). Tomēr otrās ceturtdaļas otrajā pusē «Generali Okapi Aalstar» īsā laikā prata atspēlēties un pat izvirzīties vadībā (42:39), bet lielajā pārtraukumā «VEF Rīga» devās ar +1 (43:42).

Trešā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, bet pēdējās ceturtdaļas sākumā «Vefiņš» guva deviņus bezatbildes punktus, panākot 70:61. Mača atlikušajā laikā mājiniekiem neizdevās pietuvoties tuvāk par trīs punktu deficītu, bet «VEF Rīga» nosargāja uzvaru līdz pat finālsvilpei.

«VEF Rīga» komandai šī bija otrā uzvara Izaicinājuma kausa turnīrā, kas nodrošinājusi trešo vietu F apakšgrupas kopvērtējumā, taču izredzes tikt nākamajā kārtā jau ir zudušas. Arī pirmā uzvara tika izcīnīta pār Beļģijas komandu, kad «Arēnā Rīga» «Okapi Aalstar» tika pieveikti ar 79:76.