«VEF Rīga» nosargā uzvaru Ventspilī un izlīdzina rezultātu sērijā

Latvijas Basketbola līgas pusfināla sērijas otrajā mačā «VEF Rīga» šodien izbraukumā ar 87:85 pieveica BK «Ventspils» komandu, panākot izlīdzinājumu 1-1 sērijā līdz trim uzvarām.

Mārtiņš Meiers & Sandis Valters

LBL pusfināla sērijas otrajā spēlē «VEF Rīga» izbraukumā spēja pieveikt pērnās sezonas Latvijas čempionus BK «Ventspils» basketbolistus.

Rezultatīvākais «VEF Rīga» sastāvā ar 20 punktiem bija Sandis Valters, 15 punktus guva Kreigs Bredšovs, bet pa 13 punktiem sakrāja Tajs Makkalogs, Arns Labucks un Alekss Renfro, kurš izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, taču pieļāva arī astoņas kļūdas.

BK «Ventspils» rindās ar 18 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Ronalds Zaķis, 12 punktus guva Mateo Kedžo, bet pa 11 punktiem sakrāja Jānis Strēlnieks un Mareks Jurevičus.

Pirmā ceturtdaļa pagāja līdzīgā cīņā, kurā nevienai no komandām neizdevās iegūt ievērojamu pārsvaru un pēc nospēlētām desmit minūtēm ar 24:22 vadībā bija «ventspilnieki». Otrās ceturtdaļas sākumā laukuma saimnieki veica izrāvienu 7:0 un izvirzījās vadībā ar 31:24, bet lielajā pārtraukumā «ventiņi» devās ar +4 (43:39).

Trešās ceturtdaļas vidū «VEF Rīga» basketbolistiem izdevās radīt pavērsienu spēlē un no 42:47 panākt 54:47 savā labā, bet līdz ceturtdaļas beigām «Vefiņa» pārsvars sasniedza jau 16 punktus (71:55). Bez intrigas šajā mačā tomēr neiztika, jo pēdējā minūtē «VEF Rīga» pārsvars bija sarucis vairs tikai līdz četriem punktiem (83:79), bet 21 sekundi līdz finālsirēnai Jurevičus ar tālmetienu samazināja rezultāta starpību līdz diviem punktiem.

11 sekundes līdz mača beigām Ingus Bankevics, rezultātam esot 86:84, aizmeta garām abus soda metienus. Bet astoņas sekundes līdz finālsvilpei pēc Kedžo un Jāņa Gailīša soda metieniem (abi trāpīja vienu) rezultāts bija 87:85 «VEF Rīga» labā. Pēdējās sekundēs «Ventspils» komandai bija iespēja izraut uzvaru, taču Kedžo tālmetiens nebija precīzs.

Sērijas trešā spēle notiks 28. aprīlī Rīgā, bet ceturtais mačs paredzēts 1. maijā Ventspilī. Piektā spēle nepieciešamības gadījumā risināsies 4. maijā Rīgā.