«VEF Rīga» panāk vadību LBL finālsērijā

15 komentāri

«Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā spēlē Saldū šodien tikās pērnā gada čempioni «VEF Rīga» un BK «Ventspils».

Uzvaru ar rezultātu 74:72 izcīnīja «VEF Rīga» basketbolisti, sērijā izvirzoties vadībā ar 2-1. «Rīdzinieki» mača pēdējā ceturtdaļā atspēlējās no -10.

Spēle sākās līdzīgi un nevienai no komandām neizdevās iekrāt lielu punktu pārsvaru. «Vefiņš» panāca 10:7, vēlāk sekoja arī 14:14, bet pēc pirmās ceturtdaļas 16:15 par labu «kurzemniekiem».

Otrajā ceturtdaļā vadību pārņēma «rīdzinieki» - 28:23, 30:25, bet, ejot lielajā pārtraukumā, «VEF Rīga» atradās vadībā ar 37:30.

Mača otrā puse iesākās ar laukuma saimnieku nelielu pārsvaru, bet viesi īsā laikā pietuvojās līdz -1, bet jau pēc brīža sekoja 41:41. Turpinājumā pēc Jāņa Timmas trejača «ventspilnieki» panāca 46:45 un arī palielināja pārsvaru līdz +6 (51:45), bet pēc spēlētām 30 minūtēm viesi (BK «Ventspils») bija vadībā ar 54:49.

Pēdējās ceturtdaļas vidū «Ventspils» pārsvars sasniedza +9 (62:53), bet četras minūtes pirms beigām 67:57. Pēdējās divas minūtes iesākās ar 69:63, bet tad «VEF Rīga» lielā mērā pateicoties Ērla Roulenda sniegumam panāca neizšķirtu 70:70.

Pēdējās sekundēs uzvaras grozu guva Donāts Zavacks, bet «Ventspils» savu izdevību neizmantoja, ļaujot «Vefiņam» triumfēt sērijas trešajā spēlē.

Rezultatīvākais «VEF Rīga» komandā ar 18 punktiem bija Kristaps Janičenoks, savukārt zaudētājiem 27 punktus sameta Folerins Kempbels.