«VEF Rīga» pārspēj «Kalev/Cramo», «Šiauliai» negaidīti uzvar čempionus

«Mastercard» Baltijas Basketbola līgas elites divīzijas mačā šovakar «VEF Rīga» savā laukumā ar 96:88 uzvarēja Tallinas «Kalev/Cramo».

Ingus Bankevics

«VEF Rīga» basketbolisti pēc uzvaras pār Tallinas «Kalev/Cramo» turpina cīņu par iekļūšanu BBL izslēgšanas spēlēs.

Uzvarētāju labā ar 25 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās komandas jaunieguvums Tajs Makkalogs, 21 punktu guva Ingus Bankevics, bet 17 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles Aleksa Renfro kontā. «Kalev/Cramo» komandas labā 26 punktus guva Džošs Akognons, bet 18 punktus sakrāja Tanels Soks.

«Vefiņš» pirmo ceturtdaļ aizvadīja ļoti veiksmīgi un izvirzījās vadībā ar 22:11. Otrās ceturtdaļas sākumā mājinieku pārsvars sasniedza pat 15 punktus (30:15), tomēr līdz lielajam pārtraukumam «VEF Rīga» plusi saruka līdz astoņiem (43:35).

Trešās ceturtdaļas sākumā «Kalev/Cramo» pietuvojās līdz 54:50, taču «VEF Rīga» basketbolisti atbildēja ar 7:0 izrāvienu. Līdz ceturtdaļas beigām Igaunijas klubs savu tomēr panāca un pirms pēdējām desmit minūtēm «vefiešiem» bija vairs tikai +3 (64:61).

Vēl 27 sekundes līdz cīņas beigām Soks ar diviem precīziem sods metieniem samazināja rezultāta starpību līdz minimumam 88:87. «VEF Rīga» lietuviešu leģionārs Arns Labucks realizēja tikai vienu sodiņu, taču atlēkušo bumbu izcīnīja Renfro un panāca 91:87. Pēc precīza Soka soda metiena «Vefiņš» atkal deva ātru prettriecienu, kad divus punktus ar sodu guva Bankevics (94:88), tādejādi izšķirot mača uzvarētāja likteni.

Jāpiebilst, ka šovakar negaidītu uzvaru izcīnīja Raita Grafa pārstāvētā BC «Šiauliai», kas savā laukumā ar 107:100 pārspēja Lietuvas čempionus Viļņas «Lietuvos Rytas», kuriem tas bija pirmais zaudējums BBL šajā sezonā. Grafs nepilnu 19 minūšu laikā guva četrus punktus un nopelnīja piecas personiskās piezīmes.

«VEF Rīga» basketbolisti ar sešām uzvarām 14 spēlēs pašlaik ieņem 6. vietu, kas kā pēdējā nodrošina vietu izslēgšanas spēlēs, bet «Kalev/Cramo» ar tikpat uzvarām 13 mačos ir 8. vietā. Tikmēr 7. vietu ar piecām uzvarām 15 spēlēs ieņem BK «Valmiera».