«VEF Rīga» pārspēj «Ventspili» un iekļūst LBL finālā

Latvijas Basketbola līgas pusfināla sērijas izšķirošajā piektaja spēlē šodien Olimpiskajā sporta centrā «VEF Rīga» komanda ar 97:85 pieveica BK «Ventspils», sērijā triumfējot ar 3-2.

Taj McCullogh

«VEF Rīga» komanda LBL finālsērijā līdz četrām uzvarām tiksies ar pagājušās sezonas vicečempioniem «Barons» basketbolistiem.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 25 punktiem bija Sandis Valters, 14 punktus guva Alekss Renfro, bet pa 12 punktiem guva Andrejs Šeļakovs un Gatis Jahovičs, kurš izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas. «Ventspils» labā 15 punktus guva Mareks Jurevičus, 14 punktus guva Mateo Kedžo, bet pa 12 punktiem bija Ronalda Zaķa un Jāņa Strēlnieka kontā.

Spēles pirmajās minūtēs rezultāts auga līdzīgi, taču pirmās ceturtdaļas vidū septiņus punktus pēc kārtas guva «ventspilnieki» un izvirzījās vadībā ar 15:7, bet pēc tam arī ar 18:9. Tomēr ceturtdaļas turpinājumā «VEF Rīga» komandai izdevās mainīt cīņas gaitu un līdz ceturtdaļas beigām samazināt viesu pārsvaru līdz minimumam (20:19). Otrās ceturtdaļas sākumā «Vefiņam» pat izdevās iegūt četru punktu pārsvaru (27:23), bet tad sekoja «Ventspils» komandas spurts 8:0 un lielajā pārtraukumā «ventspilnieki» devās ar +5 (45:40).

Trešās ceturtdaļas sākumā viesiem izdevās saglabāt minimālu pārsvaru, taču ceturtdaļas vidū «VEF Rīga» izdarīja būtisku pavērsienu - četru minūšu laikā no 50:51 panākot 64:53. Pirms pēdējām desmit mača minūtēm «Vefiņam» bija +11 (69:58), bet pēdējās ceturtdaļas vidū mājinieku pārsvars sasniedza jau 14 punktus (76:62 un 81:67). Atlikušajā laikā «ventiņiem» vairs neizdevās samazināt rezultāta starpību un radīt intrigu mača galotnē.

LBL finālsērijās līdz četrām uzvarām «VEF Rīga» tiksies ar «Barons» basketbolistiem, kas otrajā pusfinālā ar 3-0 sērijās pieveica BK «Valmiera» komandu, bet «Ventspils» un «Valmiera» sērijā līdz trim uzvarām sadalīs bronzas medaļas.