«VEF Rīga» - trīskārtējie

24 komentāri

Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātā trešo gadu pēc kārtas zelta medaļas šovakar izcīnīja «VEF Rīga» komanda.

«VEF Rīga» un BK «Ventspils» 100:81 (33:23, 52:42, 79:63).  Sērijā 4-1.
Denielss 19, Bertāns 18 (3p. - 4/4), Janičenoks 16 (3p. - 3/3), Roulends 16 (3p. - 3/4, 6 rez. piesp.), Kavaļausks 12 (6 atl.b., 4 pārtv.b.), Zavacks 10, Jahovičs 6, Pasečņiks 2, Blaus 1; Kempbels 15 (4 rez. piesp., 6 kļūdas), A. Bērziņš 14, Laksa 11, Timma 10 (6 atl.b.), Vairogs 7, Valters 7, Lejasmeiers 7, Meiers 4, Zaķis 4, Gražulis 2.

Spēle iesākās rezultatīvā cīņā, kurā jau no pirmajām minūtēm pārsvaru ieguva «VEF Rīga» komanda, kas ceturtdaļas vidū panāca +8 (15:7), bet pirmās ceturtdaļas izskaņā pat +13 (29:16). Otrajā ceturtdaļā mājinieku pārsvars vienubrīd sasniedza pat 16 punktus (52:36), tomēr lielajā pārtraukumā «Vefiņš» devās ar +10 (52:42).

Lai gan trešās ceturtdaļas sākumā «Ventspils» izdevās pietuvoties līdz 48:54, tam sekoja laukuma saimnieku izrāviens 14:0 (68:48), kas izrādījās izšķirošais pavērsiens šajā mačā, jo atlikušajā laikā šaubas par «VEF Rīga» uzvaru vairs neradās.

Atgādinām, ka sērijas pirmajā mačā Saldū uzvaru ar 86:84 izrāva «Ventspils», bet otrajā spēlē Ventspilī «rīdzinieki» revanšējās ar 69:42. Trešajā mačā Saldū «VEF Rīga» uzvarēja ar 74:72, bet ceturtajā spēlē Ventspilī svinēja panākumu ar 78:69.