«VEF Rīga» uzvar, bet izstājas no Eiropas kausa turnīra

17 komentāri

Eiropas kausa izcīņas turnīra G apakšgrupas pēdējās spēļu kārtas mačā šovakar «VEF Rīga» basketbolisti savā laukumā ar 91:77 pārspēja Turcijas klubu Bandirmas «Banvit», taču ar to bija par maz, lai iekļūtu Top32 posmā.

Kristaps Janičenoks & Ramūns Butauts

«VEF Rīga» un Bandirmas «Banvit» 91:77 (21:15, 40:40, 61:58).
Brauns 22 (3p. - 4/9, 11 rez. piesp., 4 kļūdas), Bajramovičs 19, Janičenoks 19, Robinsons 10 (13 atl.b.), Pasečņiks 9, A. Bērziņš 5, J. Bērziņš 4, Nikss 3; Deiviss 19 (6 atl.b.), Simonss 14, Mehija 12.

Jau no mača pirmajām minūtēm «VEF Rīga» komandai izdevās iegūt pārsvaru, tomēr «Banvit» basketbolisti neļāva mājiniekiem atrauties. Uzbrukumā Latvijas čempioniem veicās labi, taču aizsardzībā nereti tika ielaisti vieglie punkti, turklāt viesi ar labu precizitāti meta no distances, tādējādi vismaz pietuvoties kārotajam 20 punktu pārsvaram neizdevās.

Trešās ceturtdaļas sākumā «Banvit» veica 11:0 izrāvienu, tādējādi praktiski dzēšot pēdējās cerības uz uzvaru divu spēļu summā, tomēr ceturtdaļas turpinājumā «VEF Rīga» bija pārāki ar 21:7, pirms pēdējām desmit minūtēm panākot +3 (61:58). Pēdējās ceturtdaļas sākumā mājiniekiem izdevās iegūt jau desmit punktu pārsvaru (70:60), bet pusminūti līdz mača beigām «Vefiņam» bija +15 (88:73), tomēr līdz brīnumam nedaudz pietrūka.

Kā zināms, lai iekļūtu turnīra Top32 posmā Latvijas čempionvienībai šovakar bija jāuzvar ar vismaz 20 punktu pārsvaru.