«VEF Rīga» VBL 1/8 finālu sāk ar zaudējumu Astanā

13 komentāri

Latvijas basketbola kluba «VEF Rīga» pirmajā VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) astotdaļfināla spēlē šodien izbraukumā tikās pret Kazahstānas komandu «Astana».

Uzvaru ar rezultātu 89:76 izcīnīja «Astana» basketbolisti. Abu komandu otrā spēle piektdien norisināsies «Arēnā Rīga», bet, ja būs nepieciešama trešā spēle, tā norisināsies Rīgā dienu vēlāk.

Spēle iesākās līdzīgi un nevienai no komandām lielu pārsvaru neizdevās sasniegt, bet lielāko pārsvaru ieguva visi, panākot +6. Turpinājumā spēle izlīdzinājās un pēc pirmās ceturtdaļas viesiem +2 (20:18)

Otrās ceturtdaļas vidū «vefieši» panāca 29:21, bet, ejot lielajā pārtraukumā, «rīdziniekiem» bija septiņu punktu pārsvars - 43:36.

Otrajā puslaikā sākumā «VEF Rīga» vēl saglabāja vadību, bet mājinieki pretiniekus panāca un pirms pēdējām desmit minūtēm jau bija vadībā ar 62:55.

Mača noslēdzošajā ceturtdaļā Astanas komanda spēja savu pārsvaru palielināt. Ilgu laiku laukuma saimnieki saglabāja piecu līdz septiņu punktu pārsvaru, bet, skanot beigu signālam, tablo vēstīja 89:76.

«VEF Rīga» rindās pa 12 punktiem guva Antans Kavaļausks, Donāts Zavacks un Dairis Bertāns, bet uzvarētājiem 19 punktus sameta Deivids Saimons.