«VEF Rīga» viesos zaudē «Astana» basketbolistiem

10 komentāri

Latvijas basketbola klubs «VEF Rīga» šodien aizvadīja VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) spēli pret Kazahstānas komandu «Astana», kurā spēlē latviešu basketbolists Jānis Blūms.

Uzvaru ar rezultātu 89:81 izcīnīja «Astana» basketbolisti, bet «VEF Rīga» šis bija piektais zaudējums VBL turnīrā.

Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 23:22 mājinieku labā un arī otrās desmit minūtes ritēja līdzīgā cīņā, bet sākumā mājinieki iekrāja astoņu punktu pārsvaru. Viesi gan panāca pretiniekus un atguva vadību, taču puslaika izskaņā neliels pārsvars piederēja «Astana» basketbolistiem, pārtraukumā ejot ar +6 (43:37). Jāpiebilst, ka labu sniegumu mača pirmajā daļā demonstrēja Kenans Bajramovičs, gūstot 16 punktus.

Trešajā ceturtdaļā «Vefiņam» izdevās atspēlēties un to noslēgt ar +1, kas nozīmēja, ka izšķirošie notikumi risināsies pēdējās desmit minūtēs.

Četras minūtes pirms mača beigām laukuma saimnieki bija vadībā ar 83:75, bet pēc Robinsona gūtā groza sekoja minūtes pārtraukums. Turpinājumā viesiem nesekmējās ar punktu gūšanu, bet «Astana» atjaunoja +8 (85:77). Pirms pēdējās minūtes Bajramovičš realizēja divus soda metienus (85:79), taču ar to pašu atbildēja mājinieki un 87:79. «Astana» atlikušajā laikā vadību nosargāja un svinēja uzvaru ar 89:81.

Zaudētājiem rezultatīvākais ar 35 punktiem bija Bajramovičs, tikmēr uzvarētājiem 20 punktus sameta Branko Cvetkovičs. Savukārt Blūms guva astoņus punktus un laukumā pavadīja 20 minūtes.