«VEF Rīga» zaudē arī Butauta vadītajam BK «Doņecka»

VTB Vienotās Basketbola līgas spēlē «VEF Rīga» komanda šodien «Arēnā Rīga» ar 76:86 piekāpās Ramūna Butauta vadītajai Ukrainas komandai BK «Doņecka», piedzīvojot trešo zaudējumu trīs spēlēs.

Alex Renfroe

«VEF Rīga» basketbolisti VTB Vienotās līgas apakšgrupu turnīra pirmo apli pabeigusi bez uzvarām, piekāpjoties arī BK «Doņecka» komandai.

Rezultatīvākais «VEF Rīga» komandā bija amerikānis Alekss Renfro, kurš guva 28 punktus, atdeva deviņas rezultatīvas piespēles un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, 16 punktus sakrāja lietuvietis Martins Mažeika, bet 13 punktus guva Jurijs Aleksejevs. «Doņeckas» komandas labā 23 punktus guva bijušais Rīgas ASK spēlētājs Rikardo Māršs, bet 22 punktus pievienoja Artūrs Drozdovs.

Spēles pirmā daļa aizritēja līdzvērtīgā cīņā, tomēr pirmā puslaika izskaņā veiksmīgāk nospēlēja «Doņecka», tādejādi «VEF Rīga» komandai, dodoties lielajā pārtraukumā bija sešu punktu deficīts (38:44). Trešās ceturtdaļas sākumā «rīdzinieki» nonāca zaudētājos jau ar 14 punktu starpību (38:52), tomēr līdz ceturtdaļas beigām «vefiņam» nedaudz izdevās samazināt rezultāta starpību un pirms pēdējām desmit minūtēm laukuma saimniekiem bija -8 (51:59).

Pēdējās ceturtdaļas sākumā «VEF Rīga» pietuvojās līdz četru punktu starpībai, bet pēc Doņeckas komandas leģionāra Rikardo Mārša tehniskās piezīmes, kas vienlaikus bija arī piektā personiskā piezīme, «rīdzinieki» panāca 62:65. Tomēr pēc diviem precīziem Artūra Drozdova tālmetieniem «Doņecka» atkal atguva astoņu punktu pārsvaru (67:75).

Divarpus minūtes līdz spēles beigām «VEF Rīga» atkal «pievilka» līdz -4 (72:76), taču arī šoreiz Drozdovs atbildēja ar precīzu trīspunktu metienu (72:79), bet pēc «vefiņa» nesaprašanās aizsardzībā Maksims Ivšins ietreica bumbu grozā no augšas pat neskatoties uz pārkāpumu, tādejādi izšķirot mača uzvarētāja likteni.

Nākamo maču «VEF Rīga» basketbolisti aizvadīs 5. decembrī, kad viesos tiksies ar Kazaņas «Unics» komandu, kurai pirmajā spēlē savā laukumā tika zaudēts ar 72:76.