Veiksmīgi testē zvanītāja atrašanās vietas noteikšanu

Apollo
0 komentāru

VAS «Elektronisko sakaru direkcija» (ESD) ir tehniski gatava sniegt informāciju par zvanītāja atrašanās vietu neatliekamās palīdzības un glābšanas dienestiem, portālu «Apollo» informēja Harijs Strods, VAS «Elektronisko sakaru direkcija» 112. daļas vecākais datu bāzes inženieris.

Ceturtdien ESD pabeidza testēt atrašanās vietas informācijas datu bāzi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Informāciju par publisko fiksēto zvanītāju atrašanās vietu un to vizuālo atrašanās vietu kartē VUGD saņem automātiski, pienākot neatliekamās palīdzības izsaukumam. Atrašanās vietas informāciju VUGD ir iespēja pieprasīt arī manuāli, ievadot izsaucēja tālruņa numuru ar roku.

ESD atrašanās vietas informācijas datu bāzes aplikācijas turpinās piegādāt un veiks testēšanu arī citiem Elektronisko sakaru likumā minētajiem dienestiem, tomēr, lai publisko fiksēto un publisko mobilo telefonu tīklu aktualizēto atrašanās vietas informāciju elektroniski varētu saņemt no elektronisko sakaru komersantiem, apstrādāt un tālāk nodot citiem Elektronisko sakaru likumā minētajiem dienestiem, ir vajadzīgi Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka «kārtību, kādā valsts akciju sabiedrība «Elektronisko sakaru direkcija» nodrošina no elektronisko sakaru komersantiem saņemto datu par izsaucēja atrašanās vietu apstrādi, uzturēšanu un tālāku nodošanu».

Ministru kabineta noteikumi jāizstrādā, pamatojoties uz Elektronisko sakaru likuma 48. panta 2. punktu. Ministru kabineta noteikumi ir izsludināti valsts sekretāru sanāksmē, un šim projektam ESD izteikusi savus priekšlikumus un līdzdarbojas noteikumu apspriešanā.

Pēc Ministru kabineta noteikumu stāšanās spēkā elektronisko sakaru komersanti tiem paredzētajā laikā un kārtībā varēs nodrošināt ESD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un citus Elektronisko sakaru likumā minētos dienestus ar aktualizēto zvanītāja atrašanās vietas informāciju, izmantojot ESD atrašanās vietas informācijas datu bāzi un aplikācijas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv