Veismanei premjeram būs jāskaidro diplomātiskās pases izmantošana

Apollo
0 komentāru

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) prasīs skaidrojumus no Valsts kancelejas vadītājas Guntas Veismanes par diplomātiskās pases izmantošanu privātā braucienā, aģentūrai LETA sacīja valdības vadītāja preses sekretāre Līga Krapāne.

Veismanei premjeram būs jāskaidro diplomātiskās pases izmantošana

Foto: Evija Trifanova/LETA

Veismane gan pagaidām atrodas atvaļinājumā, tāpēc amatpersonu tikšanās būt tikai pēc viņas atgriešanās darbā.

LETA jau ziņoja, ka Veismanes iecerēto atvaļinājuma ceļojumu uz Ēģiptes kūrortpilsētu Hurgadu nedēļas nogalē pārtraukuši šīs valsts robežsargi, neielaižot viņu valstī. Viņa uz Ēģipti bija devusies ar diplomātisko pasi.

Kā norādījusi Ārlietu ministrija, diplomātisko pasi var izmantot, tikai oficiāli pildot dienesta pienākumus. Sākotnēji likumā «Par diplomātisko pasi» bija speciāls punkts, kurš noteica, ka «diplomātiskās pases aizliegts izmantot privātiem, tūrisma un citiem neoficiāla rakstura ceļojumiem».

Vēlāk šo punktu ar grozījumiem svītroja no likuma, taču Ārlietu ministrija uzskata, ka likuma pirmajā pantā, kas noteic, ka diplomātiskā pase apliecina, ka tās uzrādītājs ir oficiāls Latvijas pārstāvis ārvalstīs, jau paredzēts: minēto dokumentu var izmantot, tikai oficiāli pildot dienesta pienākumus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv