Vējonis: Latvija nekad vēl nav bijusi tik stipra un droša Video

Apollo
148 komentāri

11.novembrī Latvijā atzīmē Latvijas varoņu piemiņas dienu jeb Lāčplēša dienu. TVNET piedalījās visos piemiņas pasākumos Rīgā. Par godu Lāčplēša dienai rīkotajā militārajā parādē pie Brīvības pieminekļa Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra, ka militārā ziņā Latvija vēl nekad nav bijusi tik stipra un droša, kam par iemeslu kalpo uzticamu sabiedroto atbalsts.

Vējonis: Latvija nekad vēl nav bijusi tik stipra un droša

TVNET/LETA

«Tāpat kā pirms gadsimta Latvijas brīvību palīdzēja izcīnīt gan igauņu un poļu karavīri, gan angļu un franču karakuģi, tā arī šodien uzticamu sabiedroto atbalsts ir neatsverams. Tiešām - militārā ziņā mēs nekad vēl neesam bijuši tik stipri un droši. Šogad mūsu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem līdzās ir stājušies vēl arī NATO daudznacionālā bataljona karavīri,» savā uzrunā sacīja Valsts prezidents.

Viņaprāt tāda palīdzība nav pašsaprotama, jo uz tādu var cerēt tikai tad, ja Latvija pati ar saviem spēkiem ir gatava nosargāt savu brīvību. «Karavīrs ir profesija. Cīnīties par savu valsti - tas ir aicinājums. Vienalga, ar darbiem, ar vārdiem, ar klusējošu ticību vai vienkārši skaidru un gudru skatu uz dzīvi. To var katrs, un mūsdienu nemierīgajos laikos es katru no jums aicinu - iestājieties par Latviju,» sacīja Vējonis.

Kā liecina nesen veiktas aptaujas dati, tad aptuveni puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem šogad plāno svinēt Lāčplēša dienu. Lāčplēša dienu iedzīvotāji visbiežāk plāno svinēt mājās savu radu un draugu lokā.

Iedzīvotāji plāno piedalīties kādā Lāčplēša dienas Latvijas varoņu piemiņas pasākumā, neskaitāmi Latvijas iedzīvotāji dosies nolikt svecītes pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā. Daudzi piedalīsies kādā Lāčplēša dienai veltītā koncertā vai dosies uz militāro parādi, vai Latvijas varoņu piemiņas dienas īpašo dievkalpojumu baznīcā. 

 

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums
21:31

Noskaties: cilvēki iededz svecītes krastmalā pie Svecīšu sienas

[vo:74710]

19:13

Valsts prezidents ar kundzi apmeklē dokumentālās filmas «Lidija» pirmizrādi

[gal:32699]

18:58

Sagaidīt Lāčplēša dienu pie Rīgas pils bija ieradies arī dzejnieks Knuts Skujenieks, kurš intervijā Latvijas televīzijai pauda pārliecību, ka tie, kuri atdeva savas dzīvības par mūsu brīvību, varētu dusēt mierā, jo mūsu sabiedrībā tomēr notiek pozitīvas pārmaiņas. «Ne jau visus viltniekus mēs pārgudrosim, tādus, kas pārkrāsojās, bet katrs tomēr zina savus godīgos un negodīgos cilvēkus. Jo tālāk mēs dzīvojam, jo mums tā aina paliek arvien skaidrāka», sacīja Knuts Skujenieks. Viņš atzina, ka mēs, protams, neesam gaišreģi, taču arvien vairāk tiek runāts par dažādām afērām, nelietībām, korupcijām un visādām tamlīdzīgām lietām. Vairāk nekā to darīja pirms dažiem gadiem, un tas, pēc Knuta Skujenieka domām, ir pozitīvi. 

 

18:14

Vairāki simti cilvēku devušies lāpu gājienā no Rīgas Brāļu kapiem līdz Brīvības piemineklim. Gājienā piedalās pārsvarā jauni cilvēki, taču ir arī ģimenes ar maziem bērniem ratiņos. Gandrīz visiem dalībniekiem rokās ir iedegta lāpa vai svecīte. Daļa pavada gājienu, dziedot latviešu dziesmas, taču priekšējā daļā tiek nests valsts karogs. Satiksme nav traucēta, jo cilvēki pārvietojas pa ietvi.

18:10

11.novembra krastmalā iedegtas svecītes

 

17:35

Arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi noliek svecītes pie Rīga pils mūra

[gal:32698]

16:54

Tikmēr Kalnciema kvartēlā notiek Lāčplēša dienai veltīts tirdziņš. Te vari apskatīt garšīgas bildes.

[gal:32697]

16:24

Līdz ar krēslas iestāšanos Vecrīgas apkārtnē pastaigājas arvien vairāk cilvēku, kas vēlas apmeklēt kādu piemiņas koncertu vai nolikt svecīti pie Rīgas mūra.

16:23

Arī uz goda sardzes maiņu pie Rīgas pils bija sapulcējies krietns vērotāju pulks.

[gal:32696]

16:23

Lāčplēša dienai veltītā militārā parāde.

 [gal:32695]

13:30

Rīgas pils mūra sienu jau rotā desmitiem Lāčplēša dienai veltītu aizdegtu svecīšu

[gal:32694]

13:26

Armijas parāde pie Brīvības pieminekļa ir beigusies. Bet tikmēr Latvijas kara muzejā, Pulvertornī visu dienu ir apskatāmas dažādas ekspozīcijas, bet pievakarē pie muzeja būs aplūkojama arī kara tehnika. 

13:13

Kāda rīdziniece norāda, ka šāda cilvēku kopā sanākšana ar ziediem un karavīru klātbūtni viņai radot īpašas patriotiskas izjūtas un šīs sajūtas viņa vēloties iemācīt arī saviem mazbērniem, tādēļ uz svinīgo parādi viņa paņēmusi tos līdzi.

13:12

Godinot Latvijas brīvības cīnītājus, notiek īpaša svinīgā godasardzes maiņa pie Brīvības pieminekļa.

12:55

Rīgā sākušies Lāčplēša dienai veltītie pasākumu. Pie Brīvības pieminekļa uz svētku parādi pulcējušies vairāki simti cilvēku. Valsts prezidents Raimonds Vējonis patlaban uzrunā klātesošos un apliecina cieņu tiem, kas bija gatavi atdot savas dzīvības cīņā par Latvijas brīvību, soli pa solim atkarojot jauno valsti no svešām armijām. Pēc Vējoņa teiktā, šodien mēs pieminam arī starptautiskajās misijās kritušos. Prezidents uzsver, ka militārā ziņā mēs vēl nekad neesam bijuši tik stipri un droši. Tomēr šī palīdzība nav pašsaprotama. Uz to mēs varam pretendēt tikai tad, ja arī paši esam gatavi aizstāvēt savu dzimteni. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv