Vējonis par savu nozari: esam atmesti 1997. gada pozīcijās

Apollo
0 komentāru

«Jau veiktie un tuvākajā nākotnē iespējamie valsts finansējuma samazinājumi vides aizsardzības institūcijām faktiski paralizē un grauj ilgstoši un veiksmīgi veidoto Latvijas vides aizsardzības sistēmu, kā arī reāli draud Latvijai ar Eiropas Savienības sankcijām,» norāda vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), portālu «Apollo» informēja Vides ministrijā.

Raimonds Vējonis

Raimonds Vējonis.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņš klāsta, ka krīzes situācijas dēļ vides aizsardzības sistēmā no darba atlaisti jau 52% jeb 1000 strādājošo, bet par 62% jeb 17 miljoniem samazināts vides institūciju finansējums.

«Tādējādi esam atmesti apmēram 1997. gada pozīcijās,» saka ministrs.

Viņš informē, ka vēl lielāks finansējuma samazinājums draud ne tikai ar vides aizsardzības sistēmas krahu, bet arī ar milzīgiem zaudējumiem valsts budžetam — dažādu tiesvedību, nerealizēto projektu un dažādu nodarīto postījumu dēļ.

Vides ministrijas pārziņā ir vairāku funkciju nodrošināšana, kuru veikšanu tieši nosaka Eiropas Savienības un starptautiskās saistības. Atsacīšanās no kādas funkcijas veikšanas var radīt finansiālas sekas Eiropas Kopienu Tiesas uzliktu soda sankciju veidā, kā arī var samazināt budžeta ieņēmumus, jo netiks apgūta finanšu instrumentos pieejamā nauda, skaidro ministrs.

Vējonis uzskata, ka, izvērtējot un samazinot budžeta izdevumus katrai konkrētai funkcijai, valdībai jāņem vērā arī bāze, no kuras tiek izdarīts samazinājums. Vides ministrijai un tās padotības iestādēm tā jau gadiem ir vismazākā salīdzinājumā ar citām ministrijām. Turklāt Vides ministrijas iestādes veido vien 4% no kopējiem valsts pārvaldes izdevumiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv