Vējstiklu šķidrumi zaudē krāsas

Apollo
0 komentāru

Saskaņā ar jaunākajām vides un patērētāju drošības tendencēm automašīnu vējstiklu un lukturu mazgāšanas šķidrumu ražotāji atsakās no košu krāsvielu pievienošanas.

Vējstiklu šķidrumi zaudē krāsas

Foto: Publicitātes foto

Vasarā rozā, ziemā - zils, - tāds vēl pavisam nesen bija plaši pieņemtais un autobraucēju iecienītais vējstiklu krāsu dalījums. Taču autoķīmijas ražotāji un izplatītāji pamazām atsakās no košu krāsvielu pievienošanas. «Vējstiklu šķidruma krāsai nav ne mazākās ietekmes uz tā mazgājošajām, pretsasalšanas vai smaržas īpašībām. Tā ir gluži parasta sintētiskas izcelsmes krāsviela, kas parasti tiek pievienota mārketinga apsvērumu dēļ,» norāda «Turtle Wax» pārstāvja SIA «Getz Bros. Latvia» valdes loceklis Simons Kozlinskis.

Krāsvielas satura samazināšana patlaban ir tāda pati modes lieta kā bioloģiskā pārtika un produkti bez konservantiem. «Kā ikviens ķīmisks komponents, arī krāsviela nonāk apkārtējā vidē un ieelpoto tvaiku veidā arī cilvēka organismā. Lai gan vējstiklu šķidrumu sastāvdaļas ir pārbaudītas un sertificētas, labāk iztikt bez krāsvielas vai ar minimālu tās piedevu,» tā Kozlinskis.

Latvijas tirgū patlaban pieejami vairāki vējstikla šķidrumi ar samazinātu krāsvielas piedevu , piemēram, «Pitstop Premium» (gaiši oranžs), «Narvesen» vējstiklu šķidrums, kā arī «Turtle Wax». Ar sevišķu gandarījumu Kozlinskis atzīmē «Turtle Wax» stiklu šķidrumu: «Tas, ka «Turtle Wax» tehnologi novērtējuši mūsu ideju par krāsvielas samazināšanu logu šķidrumā, un pat akceptējuši tā ražošanu ar savu vārdu, ir augsta atzinība un apliecinājums, ka esam uz pareizā ceļa.»

Viens no pirmajiem mazumtirdzniecības tīkliem, kas jau 2009.gadā novērtēja jaunā parauga vējstikla šķidrumus, ir SIA «Narvesen Baltija». Degvielas uzpildes stacijās izvietotajos veikalos iegādājams šāds vasaras vējstiklu šķidrums ar kompānijas zīmolu. «Viena no galvenajām prasībām izvēloties piegādātāju šķidrumam, kas nes mūsu zīmolu, bija prasība, lai tas būtu maksimāli draudzīgs videi. Tas iederas mūsu kopējā koncepcijā, jo, kā zināms, stacijās, kur atrodas «Narvesen», pieejami arī īpaši kanniņu savākšanas konteineri, lai tās varētu pārstrādāt vai pildīt atkārtoti,» skaidro «Narvesen Baltija» iepirkumu daļas vadītājs Jānis Peičs.

Patlaban «Getz Bros. & Co» (Latvia) apsver iespēju ražot «Pitstop» ziemas vējstikla šķidrumu bez ierastās smaržvielas pievienošanas. «Tā visbiežāk tiek izmantota tāpēc, lai nomāktu nepatīkamo nekvalitatīva spirta smaku. Ja šķidruma ražošanai izmantotas augstvērtīgas izejvielas spirts, smaržviela nav nepieciešama,» apgalvo Kozlinskis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv