Ventspilī atrastā bumba neitralizēta: speciālisti atzīst, ka situācija bijusi sarežģīta

Apollo
11 komentāri

Ventspils ostas sauskravu termināļa būvlaukumā atrastā 500 kilogramus smagā aviācijas bumba ap pusnakti veiksmīgi neitralizēta jūrā, LNT raidījumā «900 sekundes» pastāstīja Nesprāgušas munīcijas neitralizācijas rotas virsseržants Jānis Palācis.

Ventspilī atrastā bumba neitralizēta: speciālisti atzīst, ka situācija bijusi sarežģīta

Foto:LETA

Palācis atzina, ka situācija Ventspilī bijusi sarežģīta sakarā ar to, ka bija nepieciešams evakuēt cilvēkus no daudzām iestādēm, kuras atradās bīstamajā zonā, kā arī vajadzēja atrast transportu, ar kuru izcelt bumbu no bedres.

Palācis norādīja, ka aviācijas bumba bija «diezgan sprādzienbīstama», tāpēc bijis nepieciešams ieguldīt papildus darbu, lai bumbu varētu droši transportēt gan pa sauszemi, gan jūru.

Jau ziņots, ka bumba tika atrasta vakar Ventspils ostas teritorijā, piestātnes izbūves vietā. Uz Ventspili devās Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri, kas bīstamo priekšmetu izcēla no upes gultnes un, novietojot kuģī uz speciāliem pontoniem, transportēja līdz jūrai, kur to nogremdēja un uzspridzināja.

Tika saņemts NBS rīkojums slēgt pilsētas teritoriju 500 metru rādiusā ap bumbas atrašanās vietu, tostarp evakuējot iedzīvotājus. Saistībā ar to tika slēgta satiksme pār paceļamo Ventas tiltu un tilta aplī Ventas kreisajā krastā. NBS atļāva turpināt satiksmi pār Apvedtiltu, tomēr, tā kā tika slēgts tilta aplis Ventas kreisajā krastā, satiksmes kustība uz Pārventu un no tās tiek organizēta pa Tērauda ielu. Arī sabiedriskais transports tika novirzīts pa Apvedtiltu.

Otrā pasaules kara krievu aviācijas bumba atradās Ventā starp abiem tiltiem aptuveni četru metru dziļumā.

Pustonnu smagā bumba pēc saviem izmēriem vērtējama kā liela un tās šķembu lidošanas rādiuss var būt viens kilometrs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv