«Ventspilij» -47 Seviljā

FIBA Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņas A apakšgrupas izšķirošajā spēlē BK «Ventspils» izbraukumā piedzīvoja sagrāvi pret Seviljas «Cajasol» komandu - 51:98.

Agris Galvanovskis

Ventspilnieku sastāvā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Tairons Brazeltons, bet desmit punktus pievienoja Ronalds Zaķis. «Cajasol» labā pa 16 punktiem guva Duško Savanovičs un Huans Hosē Trigero Estruhs, bet 13 punktus sakrāja Niklass Kanjers Medlijs.

BK «Ventspils» komandai šajā spēlē izšķīras būt vai nebūt, jo uzvara nozīmēja iekļūšanu nākamajā kārtā, bet zaudējums - izstāšanos no turnīra. Arī «Cajasol» likme uz šo cīņu bija identiska, taču Spānijas klubam par labu liecināja fakts, ka mačs jāaizvada savā laukumā.

Jau spēles sākums viesiem bija katastrofāls - vispirms 0:9, pēc tam arī 2:21, bet pēc pirmās ceturtdaļas - 18 (6:24). Otrajā ceturtdaļā ventspilniekiem vienubrīd bija jau vairāk nekā 20 punktu deficīts, bet lielajā pārtraukumā Ventspils klubs devās pie -20 (24:44). Trešajā ceturtdaļā rezultāts kļuva vēl nepieklājīgāks un pirms pēdējām desmit minūtēm ventspilniekiem bija jau -31 (37:68). Arī pēdējās desmit minūtēs «Ventspils» komandai neizdevās padarīt rezultāta starpību pieklājīgāku un ventiņi piedzīvoja sakāvi ar 51:98.

BK «Ventspils» komanda ar divām uzvarām sešās spēlēs A apakšgrupā ieņēma trešo vietu, bet nākamajai kārtai kvalificējās «Cajasol» un Beļģijas klubs Ljēžas «Belgacom», kas pēdējā mačā izcīnīja sesto uzvaru sešos mačos, ar 93:91 viesos pieveicot Gašpera Okorna vadīto Šlupskas «Energa Czarni» (Polija).