«Ventspilij» ceturtais zaudējums Eiropas kausā

Eiropas kausa izcīņas H apakšgrupas spēlē šovakar BK «Ventspils» komanda savā laukumā ar 63:77 piekāpās Itālijas klubam Bjellas «Lauretana».

Jānis Strēlnieks

Rezultatīvākais «ventspilnieku» rindās ar 14 punktiem bija Jānis Strēlnieks, taču mača beigās viņš guva elokoņa savainojumu. Desmit punktus guva Artūrs Bērziņš, bet pa deviņiem punktiem sakrāja Ārons Petvejs un Sandis Buškevics, kurš tikai vakar pēc sešu gadu pārtraukuma atgriezās «Ventspils» komandā. «Lauretana» labā 17 punktus guva Dominiks Koulmens, bet 13 punktus sakrāja Džo Smits.

Mača sākums lieku reizi apliecināja to, ka «Ventspils» komandai Eiropas kausa spēlēs ir milzīgas problēmas uzbrukumā (vismazāk gūto punktu visā turnīrā). Daudz kļūdu piespēles, spītīgi cenšoties nogādāt bumbu groza apakšā Āronam Petvejam, kamēr pārējie spēlētāji bieži vien stāv izretojušies pa pretimetru un noskatās, kas notiks. Bet mēģinājumi doties caurgājienos labākajā gadījumā beidzās ar sarežģītu, bet precīzu pustālo metienu. Pirmos punktus no spēles «ventspilnieki» guva tikai ceturtdaļas otrajā pusē, bet «Lauretana» basketbolisti jau pirmajās desmit minūtēs «salādēja» četrus trīspunktu metienus, tādejādi pēc pirmās ceturtdaļas laukuma saimniekiem bija jau -7 (13:20).

Otrās ceturtdaļas sākumā mājiniekiem pēc epizodiskām veiksmēm uzbrukumā izdevās «pievilkt» līdz 19:22, taču tad sekoja «Lauretana» komandas izrāviens 7:0 un viesi ieguva desmit punktu pārsvaru (19:29). Ceturtdaļas vidū «ventiņiem» vienubrīd bija jau -16 (24:40), bet lielajā pārtraukumā nācās doties ar 14 punktu deficītu (28:42).

Spēles otrajā daļā «ventspilniekiem» būtiski apdraudēt Itālijas komandas uzvaru neizdevās. Pēc trešās ceturtdaļas laukuma saimniekiem bija jau -21 (42:63), bet pēdējā ceturtdaļā rezultāta starpību izdevās samazināt. «Lauretana» komandas atslābināšanos «Ventspils» basketbolisti nekavējoties izmantoja un vienubrīd mājiniekiem bija tikai -9, tomēr paveikt brīnumu un izglābt maču neizdevās.

Atgādinām, ka pirms nedēļas «Ventspils» basketbolisti Bjellā piekāpās «Lauretana» komandai ar 54:80.

Nākamo spēli Eiropas kausā «ventspilnieki» aizvadīs nākamā gada 5. janvārī, kad viesos tiksies ar Vācijas klubu Bambergas «Brose Baskets», kam savā laukumā tika zaudēts ar 62:85.