«Ventspilij» dramatiska uzvara Tartu

Baltijas Basketbola līgas šīvakara spēlē Latvijas čempioni BK «Ventspils» viesos ar 78:77 uzvarēja Tartu «Rock» komandu.

Jānis Strēlnieks

BK «Ventspils» komandai uzvaru izbraukumā pār Tartu «Rock» nodrošināja Jāņa Strēlnieka pēdējo sekunžu tālmetiens.

Rezultatīvākais «Ventspils» komandā ar 16 punktiem bija Jānis Strēlnieks, kurš divas sekundes līdz spēles beigām guva uzvaras grozu un izdarīja arī piecas rezultatīvas piespēles, pa 14 punktiem sakrāja Dairis Bertāns un Mareks Jurevičus, bet 12 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Artūra Bērziņa rēķinā. «Rock» sastāvā ar 19 punktiem izcēlās Janars Taltss, bet 17 punkti un astoņas bumbas zem groziem kanādieša Skota Morisona kontā.

Pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja «Rock» komanda un «ventspilniekiem» pēc pirmajām desmit minūtēm bija piecu punktu deficīts (19:24). Otrās ceturtdaļas sākumā viesiem bija jau -8 (19:27), tomēr tad aptuveni piecu minūšu laikā «Ventspils» basketbolisti spēja panākt neizšķirtu 30:30. Pēdējās pirmā puslaika minūtes labāk atkal nospēlēja mājinieki, kuri lielajā pārtraukumā devās ar sešu punktu pārsvaru (36:42).

Trešās ceturtdaļas sākumā «ventiņiem» bija jau -9 (36:45), tomēr atkal sekoja veiksmīgs spēles posms Latvijas čempionu izpildījumā un tika panākts neizšķirts 47:47, bet pirms pēdējām desmit minūtēm viesiem bija -1 (55:56). Pēdējās ceturtdaļas sākumā «ventspilnieki» beidzot pārņēma vadību (59:58), tomēr mača uzvarētājs noskaidrojās tikai pēdējās sekundēs.

21 sekundi līdz finālsvilpei Taltss izvirzīja «Rock» komandu vadībā ar 77:75, taču par spēles varoni kļuva Strēlnieks, kurš divas sekundes līdz mača beigām realizēja trīspunktu metienu un izrāva «Ventspils» komandai uzvaru (78:77).

BK «Ventspils» komandai šī bija trešā uzvara šīs sezonas piecās spēlēs, bet Tartu komanda piedzīvoja jau ceturto zaudējumu piecos mačos.