«Ventspils» futbolisti piekto reizi triumfē Latvijas virslīgā

12 komentāri

Par «SMScredit.lv» Latvijas virslīgas čempioniem šodien piekto reizi vēsturē kļuva FK «Ventspils» futbolisti.

«Ventspils» komanda šodien turnīra pēdējās spēļu kārtas mačā ar 1:0 izbraukumā uzvarēja Rīgas «Daugavu».

«Ventspils» maču iesāka nepārliecinoši, tomēr liels pavērsiens notika 43. minūtē, kad Frederiko Martiness atklāja rezultātu pēc stūra sitiena. Zīmīgi, ka Martiness ikdienā nav «ventspilnieku» pamatsastāva futbolists, bet šoreiz aizvietoja diskvalificēto Daniilu Turkovu. Otrajā puslaikā «ventspilnieki» pārliecinoši darbojās aizsardzībā, noturot uzvaru.

Turklāt viņiem labvēlīgi noslēdzās arī cits mačs, jo otri titula pretendenti «Skonto» ar 0:2 piekāpās sezonas izskaņā ļoti veiksmīgu sniegumu rādošajai FK «Jelgava».

Spēles rezultātu 13. minūtē atklāja Mārcis Ošs, bet 83. minūtē viesu pārsvaru dubultoja Romāns Bespalovs.

Līdz ar to sezonas noslēguma kopvērtējumā «Ventspils» izcīnīja 67 punktus 27 mačos, par pieciem punktiem apsteidzot «Skonto», kas pēdējā kārtā cieta pirmo zaudējumu turnīrā šosezon.

«Skonto» klubam, lai cerētu uz čempionu titulu, šajā mačā derēja tikai uzvara, kā arī bija jācer, ka «Ventspils» savā spēlē zaudēs punktus.

«Ventspils» iepriekš Latvijas čempionu titulu izcīnīja laika posmā no 2006. līdz 2008. gadam, kā arī 2011. gadā. Pērn komanda pirmo reizi septiņu gadu laikā palika ārpus labāko divnieka, ieņemot trešo vietu.

Tikmēr visu laiku titulētākā Latvijas komanda «Skonto» iepriekšējo reizi par valsts čempioni kļuva 2010. gadā, bet nepārspēta tā palika laika posmā no 1992. līdz 2004. gadam.