«Ventspils» futbolistiem UEFA Eiropas līgā otrais neizšķirts

«Ventspils» futbolisti UEFA Eiropas līgas spēlē 1. oktobrī tikās ar Nīderlandes klubu «SC Heerenveen», un spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu — 0:0.

«Ventspils» futbolisti UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā nav vēl izjutuši uzvaras garšu, taču arī neviens zaudējums nav piedzīvots.

Fotogalerija

«SC Heerenveen» komanda apakšgrupā tiek dēvēta par «tumšo zirdziņu», jo tā nav ne izteikta līdervienība, ne arī tabulas lejasgala komanda, lai gan pirmajā kārtā savā laukumā holandieši zaudēja spēcīgajai Lisabonas «Sporting» komandai (2:3) un pirms spēles pret «Ventspils» komandu atradās grupā pēdējā vietā.

«Ventspilnieki» pirmajā kārtā viesos cīnījās neizšķirti ar Vācijas Bundeslīgas klubu Berlīnes «Hertha» (1:1), un parādītais sniegums pret Bundeslīgas pastarīti viesa cerības, ka pret Holandes čempionāta 16. stiprāko klubu «kurzemnieki» spēs izcīnīt vismaz punktu.

Pirmajā puslaikā bumbas kontrolē pārsvars bija viesu komandai, taču lielākas iespējas gūt vārtus bija «ventspilniekiem». 14. minūtē Aleksandrs Solovjovs izdarīja spēcīgu sitienu, bet «SC Heerenveen» vārtsargs Braians Vandenbuše bumbu atsita. Mirkli vēlāk viens pret vienu izgāja Edgars Gauračs, bet arī viņa izdarīto sitienu vārtsargs atsita.

Viesiem pirmais bīstamais moments pie Koļinko sargātajiem vārtiem bija 23. minūtē, kad soda laukumā labā sitiena pozīcijā atradās viens no uzbrucējiem, taču uz slidenā laukuma futbolists nespēja savaldīt bumbu, un Koļinko uzbrukumu apturēja.

Otrajā puslaikā pārsvars bumbas kontrolē arī piederēja viesiem, taču tas neatspoguļojās uz rezultāta tablo. 54. minūtē Koļinko tvēra bīstamu pretinieka sitienu ar galvu, bet 61. minūtē Žans Pols Ndeki centās ar galvu pielabot stūra sitienu, taču aizsargs bumbu raidīja garām vārtiem.

64. minūtē pēc Aleksandra Solovjova centrējuma Vandenbuše ar grūtībām glāba viesus no vārtu zaudējuma, bet vēl lieliskāka izdevība gūt vārtus bija Igoram Cigirlašam, kurš 80. minūtē aizmuka uzbrukumā, bet tā vietā, lai izdarītu sitienu, mēģināja apspēlēt pretinieku un uzbrukuma noslēgumā izdarīja sitienu, kas viesu vārtsargam problēmas nesagādāja.