Ventspils gotiņas pārsteidz iedzīvotājus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Šogad Ventspils jau otro reizi uzņems pasaulē populārāko mākslas un mecenātisma projektu «Govju parāde Ventspils 2012», kura atklāšana notiks š.g. 30.jūnijā pl.12:00 Ventspils Ostas ielas promenādē. Lai informētu iedzīvotājus un aicinātu uz «Govju parādi Ventspils 2012», viena no mākslinieku apgleznotajām gotiņām ir devusies ceļojumā pa Baltiju, viesojas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pilsētās un apmeklē interesantākās vietas to apkārtnē.

Ceļojumā ir devusies zaļā «Tautas govs», kuras veidošanā varēs piedalīties visi «Govju parādes Ventspils 2012» atklāšanas pasākuma dalībnieki. Ceļojuma laikā ikvienam ir iespēja nofotografēties ar gotiņu, uzzināt par «Govju parādi Ventspils 2012» un piedalīties konkursos, iegūstot gardas balvas.

Gotiņas gaitām var sekot sociālajā vietnē »twitter.com/@Gotina_brivsoli» . Gotiņa jau ir apmeklējusi Liepāju, Kuldīgu, Talsus, Jelgavu, Bausku un Palangu (Lietuva), kā arī viesojusies pie zilajām govīm Jūrkalnē, pabijusi pie Ventas rumbas, Aizputes pilsdrupās, Sabiles Vīna kalnā, pie Baltijas jūras Engurē un daudzās citās interesantās un vēsturiskās vietās. Rīt, 8.jūnijā, «Tautas govs» ieradīsies Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā. Tuvākajās dienās gotiņa apmeklēs arī Latgali un Vidzemi, kā arī ciemosies kaimiņvalstī Igaunijā. Gotiņas ceļojums ilgs līdz 15. jūnijam, kad tā atgriezīsies savās mājās Ventspilī.

Pirms desmit gadiem, 2002.gada vasarā, Ventspils kļuva par pirmo pilsētu Austrumeiropā, kurā norisinājās starptautiski atzītais mākslas un mecenātisma projekts. Šogad, 10 gadus pēc pirmās Govju parādes, Ventspils pilsēta gotiņu apgleznošanā iesaistījusi ne vien atzītus māksliniekus, bet arī ikvienu Latvijas iedzīvotāju.

«Govju parādes Ventspils 2012“ gotiņas apgleznos starptautiski atzīti Latvijas mākslinieki: Aleksejs Naumovs, Gļebs Panteļejevs, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Jānis Mitrēvics, Helēna un Anna Heinrihsones, Elita Patmalniece, Andris Vītoliņš, Miķelis Fišers, Ivars Drulle, Aigars Bikše, Ginters Krumholcs, Leonards Laganovskis, Andris Prigičevs, Aivars Žukovskis, Mārīte Guščika kopā ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri, mākslinieku kopa «Serde LV», kā arī Ventspils mākslinieces Mārīte Kluša un Sarmīte Caune. Igaunijas māksliniekus «Govju parādē Ventspils 2012» pārstāvēs Merike Estna, Lietuvu – Robertas Antinis, bet Azerbaidžānu – Museibs Amirovs. Savu gotiņu apgleznos arī Ventspils bērni, Ventspils Augstskolas studenti, sportisti un citas sabiedrībā pazīstamas personī

Par starptautisko mākslas un mecenātisma projektu «CowParade»:

Govju parāde ir vislielākais un veiksmīgākais publiskais mākslas pasākums pasaulē. Govju parādē izmanto stikla šķiedras gotiņas, kuras māksliniekiem ir iespēja brīvi un radoši izpausties, veidojot govju parādes eksponātus. Pēc tam, kad gotiņu eksponēšana ir noslēgusies, norisinās izsole, kurā ikviens, kurš to vēlas, var piedalīties, lai iegādātos kādu no apgleznotajām gotiņām. Izsolē iegūtie līdzekļi tiek novirzīti labdarībai.

Pirmā Govju parāde norisinājās Čikāgā 1999.gadā. Kopš tā laika Govju parāde ir notikusi vairāk nekā 75 pilsētās visā pasaulē: Ņujorkā (2000), Londonā (2002), Tokijā (2003, 2006 un 2009), Mehiko (2005), Buenosairesā (2006), Maskavā (2006), Parīzē (2006), Romā (2010) un daudzās citās metropolēs.

2012.gadā Govju parāde norisināsies Brazīlijā, Ziemeļkarolīnā (ASV), Tulūzā (Francija), Ziemeļīrijā un Ventspilī.

Govju parādes licences un zīmola turētājs ir «CowParade Global Limited».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

23.09.2017
Ienākt apollo.lv