«Ventspils» iekļūst BBL finālā Pozitīvi

4 komentāri

Baltijas Basketbola līgas (BBL) finālā šovakar iekļuva Latvijas vicečempioni BK «Ventspils», kas savā laukumā ar 78:65 pārspēja Armanda Šķēles pārstāvēto Tallinas «Kalev/Cramo», divu spēļu summā triumfējot ar 139:129.

Sandis Valters

Uzvarētājiem 23 punktus guva Donalds Simss, 13 punktus pievienoja Folerins Kempbels, kurš izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas, bet 11 punktus sakrāja Artūrs Bērziņš. «Kalev/Cramo» rindās ar 12 punktiem izcēlās Tijs Ebots, 11 punktus un desmit bumbas zem groziem sakrāja Bamba Fols, bet Šķēle nepilnu 25 minūšu laikā guva septiņus punktus (2p. - 2/4, 3p. - 1/5), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pārtvēra trīs bumbas un pieļāva trīs kļūdas.

Lielāko daļu pirmās ceturtdaļas vadībā bija «Kalev/Cramo» komanda, kurai pēc nospēlētām desmit minūtēm bija divu punktu pārsvars (17:19), taču otro ceturtdaļu ar izrāvienu 8:0 sāka «ventspilnieki», izvirzoties vadībā ar 25:19. Turpinājumā mājinieku pārsvars svārstījās no trim līdz septiņiem punktiem, bet lielajā pārtraukumā «Ventspils» devās ar +5 (38:33).

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk sāka laukuma saimnieki, kuriem līdz ceturtdaļas vidum izdevās iekrāt jau 13 punktu pārsvaru (50:37), bet pirms pēdējām desmit minūtēm «Ventspils» bija vadībā ar 57:47. Pēdējā ceturtdaļā «ventspilnieki» palielināja pārsvaru un beigās svinēja pārliecinošu uzvaru.

Atgādinām, ka pusfināla pirmajā spēlē pirmdien viesos «ventspilnieki» piedzīvoja zaudējumu ar 61:64.

Otrajā pusfināla pārī trešdien pirmajā mačā «Barons kvartāls» savā laukumā piekāpās Lietuvas komandai KK «Prienai» ar 73:76, bet atbildes spēle notiks piektdien.